Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ

14 lipca zapraszamy na kolejną wycieczkę festiwalową Kolory Polski, startujemy o 9.00. Łódź – Poddębice – Uniejów – Drużbin – Zbiornik Jeziorsko – Siedlątków – Łódź. W tym roku wycieczki zostały zorganizowane wspólnie przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego i Filharmonię Łódzką. Każda z wycieczek kończy się wysłuchaniem koncertu i powrotem do Łodzi.
Obecna, jubileuszowa edycja „Kolorów Polski” zbiega się w czasie z setną rocznicą powstania województwa łódzkiego – program wycieczek został pomyślany tak, by ich uczestnicy mogli poznawać historię regionu.

 

Chyba najczęściej odwiedzaną atrakcją naszego regionu położoną poza samą Łodzią stał się w ostatnich latach Uniejów, a właściwie znane już w całej Polsce Uniejowskie Termy, czerpiące swe gorące wody z bogatych odwiertów geotermalnych. Będziemy mieli okazję obejrzeć Zakład Geotermii, dzięki któremu dziś miasto ma nie tylko ekologiczne ogrzewanie, ale i wodę termalną używaną do celów zdrowotnych i rekreacyjnych. Podczas spaceru po Uniejowie poznamy układ przestrzenny miasta, a po drugiej stronie Warty zobaczymy jedną z najstarszych budowli – zamek biskupów gnieźnieńskich (zbudowany w XIV w., później przebudowywany, dziś muzeum i hotel). Kolejną atrakcją będzie skansen – Zagroda Młynarska, mieszcząca m.in. restaurację z doskonałą kuchnią. Jadąc do Siedlątkowa zobaczymy jeszcze co najmniej dwa podłódzkie „naj” – największą rzekę regionu – Wartę, i największy zbiornik wodny – Jeziorsko, utworzony na tej rzece w pobliżu Siedlątkowa. Po drodze odwiedzimy poddębicki Ogród Zmysłów i położony w nim Pałac Grudzińskich. Skosztujemy także wyrobów mleczarskich na koziej farmie w pobliskim Drużbinie.

 

Więcej informacji: w Punkcie Informacji Turystycznej w Manufakturze (695 131 113) i na stronie: www.rotwl.pl/wycieczki_kolory_polski_201

 


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.