Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ

Dostępne są jeszcze miejsca na wycieczkę festiwalu Kolory Polski - 13 lipca: Łódź – Aleksandrów Łódzki – Solca Mała – Kazimierz – Lutomiersk – Łódź. Wycieczka rozpoczyna się o 12.00. W tym roku wycieczki zostały zorganizowane wspólnie przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego i Filharmonię Łódzką. Każda z wycieczek kończy się wysłuchaniem koncertu i powrotem do Łodzi.
Obecna, jubileuszowa edycja „Kolorów Polski” zbiega się w czasie z setną rocznicą powstania województwa łódzkiego – program wycieczek został pomyślany tak, by ich uczestnicy mogli poznawać historię regionu.

 

Do niegdysiejszego miasta Lutomierska jeszcze niedawno dojeżdżał tramwaj z Łodzi, choć sama miejscowość przez blisko ćwierć wieku położona była w dawnym województwie… sieradzkim! Nim jednak zaznajomimy się z małomiasteczkową, pełną ciszy i spokoju atmosferą położonego na wysokiej skarpie nad rzeką Ner Lutomierska, zwiedzając okolice natkniemy się na wiele wciąż jeszcze stosunkowo mało znanych, ale ciekawych miejsc. Jeszcze w granicach Łodzi (na Brusie) odwiedzimy położone naprzeciw siebie przy ul. Konstantynowskiej dwa muzealne obiekty – schron z czasów II wojny światowej, niegdyś broniący miasta od zachodu, oraz zabytkową zajezdnię tramwajową. W Aleksandrowie Łódzkim poznamy historię miejscowej gminy ewangelickiej w tutejszym kościele, zaś w Solcy Małej… Indian Ameryki Północnej w Wiosce Indiańskiej Tatanka. Pełną ekspresji i autentyczności opowieść o życiu Indian usłyszymy przy ognisku w tipi, obejrzymy też jedyną w Polsce indiańską ziemiankę.

Odwiedzimy również kolejne z dawnych niewielkich miasteczek – Kazimierz nad Nerem, w którym zachowała się m.in. oryginalna „dzielnica” drewnianych stodół, położona na skraju miejscowości. Kazimierz z Lutomierskiem do tej pory łączy oryginalny, stalowy most tramwajowy przerzucony nad Nerem – niegdyś pełnym ścieków z łódzkiej aglomeracji, dziś szybko odzyskującym walory przyrodnicze, toczącym swe spokojne wody szeroką, pełną malowniczych łąk doliną.

 

Więcej informacji: w Punkcie Informacji Turystycznej w Manufakturze (695 131 113) i na stronie: www.rotwl.pl/wycieczki_kolory_polski_201

 


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.