INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO W FŁ

W Filharmonii Łódzkiej odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Wzięli w niej udział rektorzy, senaty i studenci łódzkich uczelni.

W imieniu władz uczelni wystąpiła JM Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Elżbieta Żądzińska. Przedstawiła historię akademickiej Łodzi oraz zarysowała sylwetkę Jana Karskiego, który jest patronem Łódzkiego Partnerstwa Akademickiego - porozumienia o współpracy między łódzkimi uczelniami publicznymi.

Inauguracja roku akademickiego nie mogłaby obyć się bez wykładu inauguracyjnego. Wygłosił go absolwent Politechniki Łódzkiej, dr inż. Sławosz Uznański, którego nazwisko jest na ustach wszystkich zainteresowanych nauką i odkryciami od momentu, gdy Europejska Agencja Kosmiczna oficjalnie wytypowała go do lotu w kosmos.

Artystyczną oprawę uroczystości zapewnili specjaliści w tej dziedzinie: śpiewacy Chóru Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz studenci Szkoły Filmowej w Łodzi.

Po tak elegancko i wzruszająco rozpoczętym roku akademickim wzrasta zapał do studiowania i samodoskonalenia w atmosferze radości życia i odkrywania świata. Gaudeamus igitur!

2024-05