Marzec '23

Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum informacji

CO JEST GRANE?

Zachęcamy do czytania „Notatnika melomana”, którego druga część – z repertuarem od lutego 2023 do końca sezonu – właśnie się ukazała. Notatnik jest dostępny bezpłatnie w Filharmonii Łódzkiej przy kasach biletowych.

Oprócz szczegółowego repertuaru – obejmującego nie tylko koncerty, ale też transmisje operowe i warsztaty dla dzieci – znajduje się tu wiele ciekawych artykułów do czytania. Maciej Janik w rozmowie z Piotrem Matwiejczukiem opowiada o dzieciństwie Artura Rubinsteina i nowo odkrytych związkach z Łodzią tego pianisty. Adam Suprynowicz zastanawia się nad rolą muzykologa i krytyka muzycznego oraz przedstawia sylwetki trzech kompozytorów, których dzieła znajdą się w repertuarze FŁ na najbliższe miesiące: Romana Ryterbanda, Pawła Kleckiego i Henryka Czyża (do te pory bardziej znanego jako dyrygent i dyrektor filharmonii niż kompozytor). Agata Kwiecińska, prowadząca spotkania z artystami pod szyldem „Nasłuchiwanie” w Filharmonii Łódzkiej, zachęca do rozmów o muzyce, które bardzo pomagają w jej słuchaniu, i wyjawia, jak przekonuje do tego swoich gości. Dla Państwa wygody w Notatniku zamieściliśmy też szczegółowe zasady sprzedaży biletów wraz z cenami i dane teleadresowe. Nie mogło oczywiście zabraknąć miejsca na notatki, które można kreślić… na pięciolinii.

Zapraszamy do czytania i planowania wspólnych wieczorów z muzyką w Filharmonii Łódzkiej.

„Notatnika melomana” jest dostępny również w formie cyfrowej. Można go znalźć tutaj


Archiwum koncertoweArchiwum informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie

Marzec '23

2023-03

K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.