Czerwiec '19

Na marginesie dźwięku - wykład i spacer dźwiękowy

Zapraszamy na kolejne zajęcia w ramach projektu "Ucho, Echo, Aha". Tym razem będzie to spotkanie z artystą-muzykiem, field-recordingowcem, kompozytorem Marcinem „Emiterem” Dymiterem (http://www.emiter.org/).

Dźwięk - medium czytelne dostępne a jednocześnie zmarginalizowane w kontekście kultury wizualnej. Często główne zadanie dźwięku łączone jest z rozrywką lub muzyką. Tymczasem dźwięk jako zjawisko ma więcej walorów - informacyjnych, poznawczych czy też społecznych, a przede wszystkim jest współczesnym językiem sztuki. Ciekawym przypadkiem sztuki dźwiękowej są nagrania terenowe (ang. field recording) skoncentrowane na dźwiękach otoczenia badanej przestrzeni.

Warsztaty składają się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. Podczas pierwszej części spotkania (piątek, 27.03, 18.00 w sali kameralnej Filharmonii Łódzkiej) nasz gość przedstawi rys historyczny zjawiska jakim jest field recording oraz główne stanowiska estetyczne.

Podczas drugiej części warsztatów (sobota, 28.03) uczestników czeka 2 godzinny spacer po centrum miasta, którego celem jest zrealizowanie nagrań fieldrecordingowe pod okiem i ze wsparciem Emitera.

Sobotni spacer odbędzie się w dwóch grupach 11.00 i 14.00.

Udział w zajęciach jest bezpłaty, jednak konieczne są wcześniejsze zapisy u koordynatorki projektu - d.jakubowska@filharmonia.lodz.pl

Salon Przyjaciół Filharmonii Łódzkiej
Odznacz wszystkie