SYLWESTER. PIOSENKI Z FILMÓW

GROHMAN ORCHESTRA

31 grudnia 2023, 22.00 Kup bilet >

PIOSENKI Z FILMÓW to najnowszy projekt Grohman Orchestra i wokalisty Bartka Grzanka, który premierę miał na koniec lata 2023. Gramy wielkie przeboje z kasowych filmów m. in: Oh, Pretty Woman (Roy Orbison), Gorączka sobotniej nocy z repertuaru Bee Gees,  Shrek (Halleluyah, Leonard Cohen),  Thor (Kashmir,Led Zeppellin), Speed ( Every Breath You Take,The Police), Czas Apokalipsy(Riders on the storm,The Doors), Uwierz w ducha (Unchained Melody), Blues Brothers (Minnie the Moocher I Everybody Need Sombody) i wielu innych. Radość, zabawa i brawurowe wykonania utworów specjalnie zaaranżowanych przez Leszka Kołodziejskiego dla tego projektu.

BARTEK GRZANEK jest charyzmatycznym gitarzystą i wokalistą o wyjątkowej barwie głosu. Doskonale łączy partie gitary oparte na feelingu i ekspresji z pełnym emocji śpiewem. W jego stylu i twórczości znajdziemy wpływy różnych gatunków muzycznych, takich jak country, rock czy soul, jednak w jego żyłach przede wszystkim płynie prawdziwy rasowy blues, którym wciąga słuchacza w wyjątkowy świat dźwięków.

Szerszej publiczności dał się poznać jako uczestnik „The Voice of Poland” i „Mam Talent”. Jako gitarzysta współpracuje z wieloma artystami w Polsce.

GROHMAN ORCHESTRA to orkiestra, której specyficzny skład wiąże się z najlepszymi tradycjami rodziny Straussów, natomiast swoje imię przyjęła od Henryka Grohmana polskiego patrioty, łódzkiego fabrykanta, konesera sztuki i wielkiego przyjaciela artystów. Liderem zespołu jest koncertmistrz Filharmonii Łódzkiej TOMASZ GOŁĘBIEWSKI, laureat wielu artystycznych, społecznych i kulturalnych nagród i wyróżnień (m.in Gloria Artis, Odznaka za zasługi dla Miasta Łodzi, trzykrotnie Grand Prix Jazz Melomani – Jazzowa Perła Łodzi , Nagroda im. Henryka Grohmana – Ważne dla Łodzi, Medal jubileuszowy 600 - lat Miasta Łódź. Jest znany i doceniany także ze względu na swoją działalność impresaryjną (m.in. twórca festiwalu Geyer Music Factory, Manu Summer Jazz Sundays oraz cyklu Piotrkowska kameralnie).

W Grohman Orchestra grają wspaniali muzycy, soliści i liderzy poszczególnych grup instrumentów, crème de la crème Orkiestry Filharmonii Łódzkiej: Tomasz Gołębiewski – skrzypce, prowadzenie, Marta Kalińska – skrzypce, Paulina Wielgosińska – skrzypce, Małgorzata Sowierka – Chmiel – altówka, Katarzyna Maria Filipiak – wiolonczela, Piotr Kozłowski – kontrabas, Marta Durczewska – flet, Agata Piotrowska – Bartoszek – obój, Roman Pryliński – klarnet, Dorota Cegielska – fagot, Zbigniew Monkiewicz – waltornia, Piotr Grzywiński – waltornia, Dariusz Kaśnicki – instrumenty perkusyjne

Zespół tworzy różne projekty muzyczne od 2015, m.in. przebojową „Klasykę polskiej rozrywki” i „KOCHAJMY”.  To muzyka znanych artystów, m.in. takich jak: Czesław Niemen, Marek Grechuta, Skaldowie, Perfect, Maryla Rodowicz, Dżem, Andrzej Zaucha, Jerzy Połomski, Maanam, Edyta Geppert. W przeboje polskiej estrady i piosenki o miłości wpleciono cytaty z muzyki klasycznej, którą artyści wykonują na co dzień, będąc muzykami orkiestry Filharmonii Łódzkiej. Z tego materiału powstały dwie fantastyczne płyty, także tak bardzo pożądane przez koneserów winyle.