Marzec '24

Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum informacji

ODKRYWCY MUZYKI: KONCERT

ROZŚPIEWANA WARSZAWA

24 lutego 2024, 12.30 Kup bilet > Ceny biletów: od 16 do 18 PLN (bilety na warsztaty obowiązują uczestników warsztatów, bilety na koncert obowiązują dzieci i ich opiekunów)

Wykonawcy:
The Singing Heads pod dyrekcją Mariusza Lewego
Malina Sarnowska – narratorka
Tadeusz Jakubowski – głos Artura

 

W programie piosenki przedwojennej Warszawy, melodie z teatrów, rewii i filmów

 

The Singing Heads to działający od 10 lat męski zespół wokalny z Łodzi. W jego skład wchodzą studenci i absolwenci łódzkich uczelni, nie tylko artystycznych. Unikatowym aspektem zespołu jest wyjątkowy kontakt z publicznością, atmosfera podczas koncertów oraz zróżnicowany repertuar: od klasycznej chóralistyki sakralnej, przez poetyckie utwory Grzegorza Turnaua, repertuar kabaretowy, aż po piosenki dla dzieci. Zespół niemal zawsze  wykorzystuje własne, autorskie aranżacje, dzięki czemu każdy koncert jest wyjątkowy, a aktorska interpretacja utworów wywołuje uśmiech na twarzach wszystkich słuchaczy. Najświeższymi sukcesami zespołu jest zdobycie Nagrody Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, złotych dyplomów w konkursie Musica Sacra za występ festiwalowy na 56. Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Międzyzdrojach oraz I miejsce. W 2021 roku zespół otrzymał również Złoty Dyplom, Nagrodę Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Zarządu Głównego w Warszawie za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego oraz I miejsce czyli nagrodę im. Henryka Karlińskiego na Międzynarodowym Festiwalu Legnica Cantat.

 

 

Odkrywcy Muzyki – warsztaty: godz. 11.00
Odkrywcy Muzyki – koncert: godz. 12.30

 

Odkrywcy Muzyki to propozycja dla dzieci w wieku 4–8 lat, stworzona we współpracy z Polskim Towarzystwem Carla Orffa. Każde spotkanie składa się z dwóch części: warsztatów, podczas których dzieci poznają muzykę poprzez zabawę i przygotowują krótkie prezentacje artystyczne, oraz koncertu familijnego, w trakcie którego Odkrywcy słuchają muzyki i sami występują na estradzie, prezentując zdobyte wcześniej umiejętności. Warsztaty zaczynają się o godz. 11.00 i trwają godzinę, po czym po krótkiej przerwie, o godz. 12.30 rozpoczyna się koncert. Warsztaty i koncert to wydarzenia oddzielnie biletowane; dzięki temu na drugą część Odkrywców mogą przyjść wszyscy zainteresowani: rodzice, dziadkowie, rodzeństwo uczestników. Możliwa jest też wizyta na koncercie bez wcześniejszego udziału w warsztatach.

 

Więcej informacji o warsztatach znajdą Państwo tutaj

 

Przy zakupie biletów w kasie na minimum 4 koncerty pojedynczy bilet kosztuje 15 PLN (dotyczy różnych wydarzeń).

 

Bilet dla dziecka do 3 roku życia kosztuje 6 PLN.

 

 

The Singing Heads, fot. z archiwum zespołu

Archiwum koncertoweArchiwum informacji