Kwiecień '23

po wt śr cz pt so nd
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
10
12
13
 
 
 
17
19
20
 
 
 
24
26
27
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum informacji

NASŁUCHIWANIE: TYMOTEUSZ BIES

18 kwietnia 2023, 19.00 Kup bilet > Ceny biletów: 15 PLN

Czy klasycznie wykształcony polski pianista naprawdę musi grać Chopina i brać udział w Konkursie Chopinowskim? Czy może zbaczać z klasycznej ścieżki w stronę muzyki innych gatunków, a nawet spróbować swoich sił jako aktor filmowy? Może jednak trzeba się skupić na fortepianie i klasycznym repertuarze?

Patrząc na dokonania Tymoteusza Biesa można odnieść wrażenie, że takie dylematy nie zabierają mu czasu. Występuje w filharmoniach i klubach jazzowych, zagrał w filmie i świetnie odnajduje się na festiwalach filmowych. Trudno się oprzeć wrażeniu, że niebawem znów nas czymś zaskoczy.

O planach, marzeniach i wykorzystanych szansach artysta opowie Agacie Kwiecińskiej. Oprócz rozmowy będzie również okazja posłuchania muzyki na żywo.

„Nasłuchiwanie” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, łączące bliskie spotkanie z artystą i możliwość zadawania mu pytań ze swobodną atmosferą i doznaniami czysto muzycznymi. Tymoteusz Bies zapowiada, że ze swojego bogatego i różnorodnego repertuaru wybierze to, co w jego odczuciu najlepiej wpisze się w atmosferę spotkania. Przygotujmy się na niespodziankę!

 

 

Tymoteusz Bies, fot. Grzegorz Mart i Wojciech Grzędziński

Archiwum koncertoweArchiwum informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.