Lipiec '24

KONCERT WDZIĘCZNOŚCI "OD SERCA DO SERCA"

9 sierpnia 2024, 18.00 Kup bilet > Cena: 20 PLN

Stowarzyszenie Organizacji Ukraińskich w Estonii, Zespół Pieśni i Tańca „Viter” oraz Chór „Namysto” zapraszają na wieczór pełen muzyki, tańca i wzruszeń.

Ukraiński Chór „Witer” („Wiatr”), Edmonton, Kanada

Ukraiński Chór „Namysto” („Korale”)

Łesya Pogorecka (zespół Viter), Tetiana Łopuga (chór "Namysto") -dyrygentki

Oksana Goroszko i Iryna Stepas - prowadzenie koncertu

Taniec – powitanie (chor. Vincent Rees, Tasha Orysiuk)

„Chodzę po ogrodzie” – ukraińska piosenka ludowa

„Suchy dąb w ogrodzie” – ukraińska piosenka ludowa

„Och, jestem czarna…” – ukraińska piosenka ludowa

Taniec  Wolna Dusza (chor. Tasha Orysyuk i Murraya Hovela, muz. Serhiy Kushniruk)

Taniec Wiosenne Dziewczyny (chor. Tasha Orysyuk)  ukraiński taniec ludowy

„Na ulicy ukaże się Grzesio” – ukraińska piosenka ludowa

„Rodzina kozacka nie ma końca” (sł. Myroslav Vonyo, muz. Mykoła Balema_

„Poprzez step” – taniec i piosenka (Emily Belke-Farrell i Joe Hoffman, sł. M. Nehody, opr. A. Paszkiewicz, muz. M. Klopuschak)

Marsz Ukrainy (sł. Oleś Babii, Osyp Maszczak, Oleg Skrypka, opr. muz. Larisa Pohoretska)

Fajny Kozak (opr. A. Kostyuk)

Taniec Polisianoczka (chor. Tasha Orysyuk)

Taniec „Wiatr na Huculszczyźnie”

„Kobiety z Bukowiny” – taniec (chor. Tasha Orysiuk, muz. Let's Go!)

„Hej, sokoły!” – piosenka i taniec (chor. Walery Zalewski, muz.Tomasz Padura, ar. Larisa Pohoretska)

„Koło Młyna” – ukraińska piosenka ludowa

„Dopadły mnie kłopoty” – ukraińska piosenka ludowa(opr. O. Stadnyka, akomp. R. Pyatachuk)

Hopak – taniec (chor. Leslie Sereda & Tasza Orysiuk, muz.Lubomyr Mateyko)

„Ukraina jeszcze nie umarła” – hymn narodowy Ukrainy (sł. P. Chubynskyi, muz. M. Verbytskyi)

„Oi, czarna jestem, czarna” – ukraińska piosenka ludowa

„Cicho nad rzeką” – ukraińska piosenka (opr. G. Werowki)

„Wokół moich domów” – ukraińska piosenka ludowa

„Dam ci jałówkę” (opr. L. Lebedevoi)

„Od czasu do czasu” (opr. A. Revyakina-Koleushko)

„Deseczka wierzbowa” (opr. A. Avdievskyi)

„Wokół Marynonki” – pieśń Kupały z repertuaru chóru „Homin”

„Och, wyjdę na podwórko” (Yur'ivska Vesnyanka)

„Och, dąb dębu” (ar. M. Rakowa)

Dzień później, w sobotę, 10 sierpnia, o godz. 11.00, w Dolinie Skrzatów  w Chociszewie  (gmina Parzęczew) odbędą się warsztaty artystyczne i wycieczki po Dolinie. Bilet na koncert uprawnia do wstępu na oba wydarzenia.

Przyjazd kanadyjskiego chóru do Polski jest częścią międzynarodowego tournée i ma stanowić podziękowanie za wsparcie Ukrainy i narodu ukraińskiego przez kraje Europy. Organizatorem tournée jest Zrzeszenie Młodzieży Ukraińskiej w Estonii.

W programie znajdą się ukraińskie piosenki i tańce ludowe. Artyści występują w narodowych strojach, co pozwala na większe zbliżenie do kultury ukraińskiej. Koncert rozpocznie się skocznym tańcem, wykonywanym w Ukrainie tradycyjnie na powitanie gości, zakończy zaś – hymnem narodowym „Ukraina jeszcze nie umarła”.

Chór Namysto (ukr. Korale) – amatorski ukraiński chór powstały w Łodzi po inwazji Rosji na Ukrainę. Prowadzi go profesjonalna dyrygentka Tetiana Lopuga, absolwentka Narodowej Ukraińskiej Akademii Muzycznej im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie. Zespół bierze udział w koncertach charytatywnych; występował m.in. w teatrze „Szwalnia”, na scenie przy Manufakturze z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada, na pikniku gminy Parzęczew, w kościołach z okazji świąt religijnych.

Chór Witer (ukr. Wiatr) – ukraiński chór kanadyjski i zespół taneczny, działający od 25 lat w Edmonton w Kanadzie. Artyści zyskali międzynarodową sławę dzięki swojej energii, innowacyjności i pasji do ukraińskiej kultury. Występowali między innymi w Brazylii, Argentynie, Chorwacji, Austrii i na Ukrainie. Obecnie zespół działa pod przewodnictwem dyrektorki chóru Lesii Pohoreski oraz dyrektorów tanecznych Emily Belke-Farrell i Josepha Hoffmana. W swoich programach łączy ludową sztukę tradycyjnych ukraińskich pieśni i tańców z nowoczesnymi tematami, które znajdują oddźwięk u współczesnej publiczności.

UKR

Раді запросити вас на унікальний Концерт подяки «Від серця до серця»!

Асоціація українських організацій в Естонії, Ансамбль пісні і танцю «Вітер» та Хор «Намисто» мають честь запросити Вас на вечір, сповнений музикою, танцями та емоціями.

Коли? 9 серпня 2024 р. 18:00 год

Де? Лодзька філармонія ім. Артура Рубінштейна (prez. G. Narutowicza 20/22, 90-135 Łódź)

Ми підготували для вас вечір фольклорної музики в сучасному оформленні, який стане свідченням польсько-української дружби, символом партнерства та подякою українській громаді, господарям та мешканцям воєводства за солідарність і підтримку. у ці складні часи.

У програмі будуть традиційні українські пісні та танці, а також спільні співи та багато інших цікавинок.

А 10 серпня з 11.00 запрошуємо в Долину гномів у Хоцішево (гміна Паженчев) на мистецькі майстер-класи  та екскурсію Долиною.

Квитки: 20 злотих – дійсний 9 та 10 серпня - вхід на обидві події.

Приходьте і веселіться разом з нами!

Ви не можете пропустити це!

Концерт#Захід#Філармонія#Лодзьке воєводство#Лодзь#Концерт подяки#ВідСерцяДоСерця#ПольщаУкраїна#Солідарність#Музика#Танець#Хор#Громада#Вітер#Намисто#Дякуємо