Marzec '24

Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum informacji

„Karma” – Pabianice

16 sierpnia 2015, 19.00 Pabianice, kościół pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty i św. Wawrzyńca Męczennika, Stary Rynek 22

Joanna Kondrat, wokalistka, laureatka wielu konkursow i festiwali, w tym nagrody im. Anny Jantar 49. opolskiego festiwalu i nagród specjalnych, przyznanych przez radiową Trojkę (2012) oraz w organizowanym pod auspicjami Prezydenta RP plebiscycie Anioł Roku 2014 (za wybitne walory artystyczne twórczości), wystąpi z Triem Macieja Tubisa. Jak piszą krytycy, „obdarzona silnym, zmysłowym głosem, zwracająca uwagę nie tylko talentem, ale i kulturą prezentacji, wypowiedzi oraz gustem muzycznym”. W Pabianicach usłyszymy piosenki z jej nowej płyty – „Karma”, która ma się ukazać jesienią. Muzykę do tekstów piosenkarki oraz Jerzego Sosnowskiego, prozaika i redaktora Radiowej Trojki, skomponował Maciej Tubis, lider tria, które tworzy razem z Radosławem Bolewskim i Marcinem Lamchem.

Joanna Kondrat pojawiła się na Kolorach Polski już w roku 2010, z ciepło przyjętym programem „Chopin. Powroty”, prezentując, w duecie z Maciejem Tubisem, pieśni Fryderyka Chopina na głos i fortepian jako piosenki w jazzowych aranżacjach. Duża wrażliwość, jeśli chodzi o interpretację słowa, ciepła barwa głosu, wielowarstwowa aranżacja i wirtuozeria muzyków oraz wyraźna fascynacja muzyką słowiańską - wszystkie te elementy zapewniają dobrą aurę i wysoką jakość koncertów.

Istotą muzyki Tubis Trio są improwizacje rozwijające się wokół kompozycji członków zespołu. Nigdy nie wiadomo, w którą stronę pójdą, bo każdy z muzyków dodaje coś od siebie, rozbudowuje temat, czasami kieruje go na inne stylistyczne tory, a pozostali podchwytują jego myśl i tak powstaje nowa, żywa forma utworu. „Określenie jazz zbyt ogranicza i szufladkuje – mówi Tubis. – Tworzymy utwory z melodyjnymi tematami, ale nieprzewidywalnymi formami. Klasycyzujące polifonie przechodzą w rockowe ostinata. Czerpiemy inspiracje ze wszystkich stylów muzycznych, z rożnych epok, czasami sięgamy po tematy muzyki pop, ale przerabiamy je z największym kunsztem artystycznym”.

Wykonawcy:
Joanna Kondrat – śpiew
Tubis Trio w składzie: Maciej Tubis – fortepian, Radosław Bolewski – perkusja, Marcin
Lamch – kontrabas

 

Archiwum koncertoweArchiwum informacji