Marzec '24

Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum informacji

„Dawne tańce i melodie" – Inowłódz

2 sierpnia 2015, 20.00 Inowłódz, scena plenerowa obok zamku Kazimierza Wielkiego

Okazją do tego koncertu jest… zbieg okoliczności. Zbiegły się w czasie dwa wydarzenia – wydano od dawna oczekiwaną płytę zespołu Woobie Doobie: „Dawne tańce i melodie”, ukazał się także najnowszy krążek Wojtka Pilichowskiego: „Intro”. Obydwa te fakty łączy postać Wojtka Pilichowskiego – basisty zespołu Woobie Doobie i lidera własnej formacji: Pilichowski Band. W programie koncertu są utwory zarówno z jednej, jak i drugiej płyty – ich aranżacje zostały wzbogacone o brzmienia zaproszonych muzyków.

Zespół Woobie Doobie powstał latem 1992. W pierwotnym składzie byli: Wojtek Olszak, Karim Martusewicz i Michał Dąbrowka. Jesienią do grupy dołączyli: Mariusz „Fazi” Mielczarek i Michał Grymuza, a na początku 1994 roku – Wojtek Pilichowski. Do dziś muzycy nagrali kilkaset płyt, koncertują z największymi gwiazdami polskiej sceny. W 2012 roku zespół zebrał się w pierwotnym składzie, zapadła decyzja o wydaniu kolejnej płyty – tak postały „Dawne tańce i melodie”.

„Intro” Wojtka Pilichowskiego zawiera muzykę absolutnie rewolucyjną. Krytycy twierdzą, że nikomu dotąd nie udało się połączyć w taki sposób jazzu z brzmieniami gatunku elektro. „Muzyka to wolność. Frazes – wiem, ale w moim przypadku to dosłowność – mówi Pilichowski, najbardziej  rozpoznawalny  polski  gitarzysta  basowy. – Po tych dobrych kilku latach mogę śmiało powiedzieć, że człowiek – muzyk poznaje siebie wtedy, gdy zostanie sam z swoją nutą. Dlatego tworzę i gram zawsze z jednym ważnym przesłaniem w głowie – szukać”. 

Wykonawcy:
Wojtek Pilichowski Band feat. Woobie Doobie w składzie: Wojtek Pilichowski – gitara basowa, Kasia Stanek – śpiew, Tomasz Machański – perkusja, Michał Trzpioła – gitara, Wojtek Olszak (Woobie Doobie) – instrumenty klawiszowe, Mariusz „Fazi” Mielczarek (Woobie Doobie) – saksofon


NA TEN KONCERT MOŻNA WYBRAĆ SIĘ Z WYCIECZKĄ - SZCZEGÓŁY 

 

Wydarzenia towarzyszące:

Wystawy:

  • fotografii i rysunku „Z podróży do Betlejem” (zamek)
  • rzeźby i fotografii Jerzego Misia „Przyroda mojej okolicy” (wieża)
  • poplenerowa „Pilica i okolice” (dziedziniec zamkowy)
  • obrazów Jarosława Literackiego (zamek)

Warsztaty:

  • warsztaty decoupage na zamku, 14.30–17.30

 

Archiwum koncertoweArchiwum informacji