Filharmonia z klasą

„Filharmonia z klasą” to oferta ciekawych warsztatów muzycznych dla dzieci z klas I-VI szkół podstawowych. Zapraszamy do gmachu przy ul. Narutowicza dzieci wraz z nauczycielami. Podczas warsztatów będzie można poznać instrumenty: zarówno należące do orkiestry symfonicznej, jak i ludowe z różnych stron świata. Dzieci dowiedzą się, że instrumentem może być także ludzkie ciało i poznają sposoby jego „udźwiękowienia”. Zauważą i docenią potęgę rytmu, od którego ponoć rozpoczęła się cała historia muzyki. Dowiedzą się, jak powstaje przebój i jakie cechy musi mieć piosenka, by mogła się nim stać. Uczestnicy filharmonicznych warsztatów staną się bardziej świadomymi i uważnymi odbiorcami muzyki. Wszystko to w formie interaktywnej i w postaci aktywnych ćwiczeń.

Tematyka warsztatów wpisuje się w podstawę programową przedmiotu „Muzyka” w szkole podstawowej, a jednocześnie może stać się ciekawym urozmaiceniem nauki w budynku szkolnym.

Zajęcia prowadzą muzycy Filharmonii Łódzkiej, posiadający także doświadczenie pedagogiczne. W zależności od tematyki warsztatu grupy uczestników mogą mieć różną liczebność, jednak najczęściej odpowiada ona jednemu lub dwóm zespołom klasowym. Cena biletu dla uczestnika 18 PLN, minimalna ilość uczestników w grupie jest uzależniona od tematu zajęć.

 

"Filharmonia z klasą" - oferta dla przedszkoli

Tematy zajęć dla przedszkolaków można wybierać spośród kilku tematów: „Muzyczna bajeczka I”, „Muzyczna bajeczka II”, „Emocje”, „Podróże” i „Skakanka”. Tematy te realizowane są poprzez muzykę i za pomocą muzyki. Zajęcia dla przedszkoli trwają godzinę, odbywają w środy o g. 9.00 i 10.00.

Cena: 10 PLN/uczestnika, grupa minimum 20 osób.

 

INFORMACJE, REZERWACJE I SPRZEDAŻ BILETÓW

Kasa biletowa FŁ, tel. 42 664 79 79, czynna w dni robocze 10.00-18.00, wtorek i piątek do 20.00.
bilety@filharmonia.lodz.pl

Biuro Obsługi Słuchacza zajmuje się sprzedażą biletów dla grup zorganizowanych oraz współpracą z firmami i instytucjami.
Kontakt: Sylwia Lewicka, tel. 663 200 902
Sylwia.lewicka@filharmonia.lodz.pl

Honorujemy karty płatnicze.

Należność za bilety zarezerwowane prosimy wpłacać na rachunek (bilety na zajęcie opłacone przelewem można odebrać w kasie biletowej FŁ przed warsztatami):
51 1020 3352 0000 1902 0242 2756

 

Terminy zajęć w sezonie 2018/2019

 

 

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.