Maj '22

Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

RUBINSTEIN OSOBISTY

Od najbliższej soboty w mediach społecznościowych Filharmonii Łódzkiej będzie można posłuchać opowieści Bożeny Pietraszczyk. 

Od blisko 40 lat w Muzeum Miasta Łodzi (dawniej Muzeum Historii Miasta Łodzi) oglądać można imponujący zbiór pamiątek po Arturze Rubinsteinie: zdjęcia, listy, odznaczenia, nagrody, stroje koncertowe, rzeczy osobiste. To największa na świecie kolekcja eksponatów związanych z wielkim pianistą, patronem Filharmonii Łódzkiej. W latach 1983–1990 pamiątki te przywoziła do rodzinnego miasta Artura Rubinsteina z jego domu w Paryżu Bożena Pietraszczyk, kustosz, a potem wicedyrektor Muzeum, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, obecnie na emeryturze.

W drugiej części podcastu „Rubinstein osobisty” Bożena Pietraszczyk opowiada o początkach Muzeum Historii Miasta Łodzi, swoich podróżach do Paryża i spotkaniach z Anielą Rubinstein, a także o kolejnych etapach organizowania ekspozycji: wspomina wizyty rodziny Rubinsteinów w Łodzi, otwarcie pierwszej wystawy i uroczysty koncert w Filharmonii Łódzkiej związany z nadaniem instytucji imienia słynnego pianisty.

Podcastu będzie można słuchać od soboty 9 kwietnia w mediach społecznościowych Filharmonii Łódzkiej (Facebook, YouTube, Spotify, SoundCloud).


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie

Maj '22

2022-05

14
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.