Lipiec '24

RECENZJA Z KONCERTU FINAŁOWEGO

"Już od pierwszych dźwięków wiadomo było, że orkiestra jest w doskonałej formie" - czytamy w magazynie "Presto" na temat koncertu zwieńczającego sezon artystyczny 2023/2024 w Filharmonii Łódzkiej, który odbył się 21 czerwca br.

"Ciemna, tragiczna tonacja c-moll zawładnęła całą salą, a każde kolejne uderzenie w talerze podbijało wciąż rosnące napięcie. Otwierające Allegro maestoso wprowadziło słuchaczy w świat pełen patosu i dramatycznych brzmień" - pisze Maria Krawczyk w tekście "Marlet wymaga!"
Podczas koncertu zabrzmiała II Symfonia "Zmartwychwstanie" Gustava Mahlera. Orkiestra i Chórem Filharmonii Łódzkiej zadyrygował Paweł Przytocki. Partie solowe wykonały Iwona Sobotka - na zakończenie rocznej rezydencji artsytycznej w Filharmonii Łódzkiej - oraz Maria Berezovska.

Cały tekst można przeczytać tutaj.