Maj '24

Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum informacji

OBEJRZYJ ORGANY OD ŚRODKA

W niedzielę, 21 kwietnia, bezpośrednio przed koncertem organowym, będzie można zwiedzić wnętrze organów Filharmonii Łódzkiej, korzystając z urządzeń wirtualnej rzeczywistości.

Delikatne, wykonane z najwyższą precyzją wnętrze organów barokowych i romantycznych Filharmonii Łódzkiej musi być chronione przez zanieczyszczeniami i ewentualnymi uszkodzeniami. Wstęp tam mają tylko artyści i organmistrzowie. Chyba że.. skorzystają Państwo z urządzeń wirtualnej rzeczywistości. Dzięki nim można obejrzeć od środka wnętrze najpotężniejszego z instrumentów. Taka okazja kolejny raz nadarza się przed koncertem organowym 21 kwietnia. Dzięki dwóm komputerom obsługującym VR (ang. virtual reality), specjalistycznym goglom i monitorom można poznać mechanizm działania tego skomplikowanego instrumentu, a nawet wysłuchać krótkiego koncertu organowego w wykonaniu Krzysztofa Urbaniaka. Warto się na to zdecydować, bo sala koncertowa FŁ jest jedyną na świecie, w której znajdują się dwa zupełnie niezależne instrumenty – organy barokowe i romantyczne. Jest również jedyną świecką salą koncertową w Europie, która posiada instrument barokowy przystosowany do współpracy z zespołami muzyki dawnej.

Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona, konieczne wcześniejsze zapisy. Koszt: 10 PLN. . 

Podczas koncertu organowego tego dnia wystąpi Andrzej Szadejko. Zagra sonaty i fantazje kompozytorów niemieckich i polskich. Bilety są jeszcze dostępne: https://filharmonialodz.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/538190?lang=pl 

 

System VR powstał w ramach projektu „KULTURA 3D. Rozbudowa infrastruktury kulturalnej dla nowoczesnej i wielofunkcyjnej Filharmonii Łódzkiej”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014–2020.


Archiwum koncertoweArchiwum informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie

Maj '24

2024-05