Marzec '23

Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum informacji

KONKURS MUZYKI POLSKIEJ

Ivan Shemchuk, który wraz z Aliną Andriuti wystąpi 21 lutego w FŁ, to wybitnie utalentowany pianista, absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, wielokrotny stypendysta m.in. Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także laureat licznych konkursów. W 2021 roku zdobył II nagrodę w kategorii pianistycznej Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie.

Celem tego wyjątkowego Konkursu, organizowanego co dwa lata (od 2019 roku) przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, jest – jak piszą organizatorzy – „popularyzacja i promocja polskiej muzyki na świecie zarówno wśród publiczności, jak i wykonawców. Konkurs ukazuje polską twórczość kompozytorską w całym jej bogactwie, w tym twórców oraz dzieła mniej dziś znane i rzadziej wykonywane”. Tegoroczna odsłona imprezy przeznaczona jest dla pianistów i zespołów kameralnych – od duetów po składy sześcioosobowe. Nie obowiązuje ograniczenie wieku uczestników.

Jury w obu kategoriach tworzą wybitni muzycy z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Litwy, Austrii, Szwajcarii, Ukrainy. Pierwsza nagroda w obu kategoriach wynosi w tym roku 20 000 EUR, a łączna pula nagród finansowych to ponad 100 000 EUR. Przewidziane są również liczne nagrody dodatkowe w postaci m.in. koncertów w Polsce i za granicą.

Zgłoszenia do Konkursu przyjmowane są do 15 lutego. Wszelkie informacje o III Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie można znaleźć tutaj.


Archiwum koncertoweArchiwum informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie

Marzec '23

2023-03

K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.