Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

„Horyzonty” – wystawa ASP

„Horyzonty… To, co za – niejednoznaczność miejsca. To, co przed – dostrzeżona chwila. Zmienność do nieskończoności wzajemnych relacji”. 24 maja odbył się w FŁ wernisaż wystawy Marty Tomczyk (łódzka ASP).
Wystawa prezentuje 25 prac graficznych stanowiących częściowe podsumowanie osobliwej refleksji dotyczącej idei horyzontu. Kilka z nich pochodzi z kolekcji graficznych zrealizowanych po 2015 roku, np. „Horyzonty – okna”, czy „Horyzonty intencjonalne”, jednak większość to prace stanowiące fragment najnowszego cyklu, „Pośrednia liryka horyzont”.
Marta Tomczyk (ur. w 1977), pedagog Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, na Wydziale Sztuk Wizualnych prowadzi Pracownię Interpretacji Druku. Stypendystka Fundacji im. Tadeusza Kulisiewicza w Warszawie, a także programu stypendialnego MKiDzN „Młoda Polska”. Laureatka konkursów krajowych i zagranicznych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Malarstwa Współczesnego w Chietii (Włochy), Międzynarodowego Biennale Grafiki Josep de Ribera w Walencji (Hiszpania), Międzynarodowego Triennale Grafiki w Kairze w Egipcie, Międzynarodowym Biennale Grafiki Caixanova w Ourence (Hiszpania), czy Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego w Lubaczowie. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Autorka 17 wystaw indywidualnych, m.in. w Fabryce Trzciny w Warszawie, Galerii Sztuki „-1” w Centrum Olimpijskim w Warszawie, Galerii Amcor Rentsch w Łodzi, Bocheńska Gallery w Centrum Kultury Koneser w Warszawie.


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.