HENRYK CZYŻ (NIE TYLKO) W ŁODZI

Z okazji setnej rocznicy urodzin i dwudziestej rocznicy śmierci Henryka Czyża zapraszamy na wystawę poświęconą wybitnemu dyrygentowi, kompozytorowi i popularyzatorowi muzyki.

Wystawę „»Łodzi zawdzięczam wiele…« – Henryk Czyż w Filharmonii Łódzkiej” przygotowała Bożena Pellowska-Chudobińska, archiwistka Filharmonii Łódzkiej. Na kilkunastu planszach przedstawione zostały życie i twórczość artysty ze szczególnym uwzględnieniem jego działalności w Łodzi. Ekspozycja zawiera wiele cennych, niepublikowanych dotąd zdjęć Henryka Czyża, a także ludzi i miejsc z nim związanych. Reprodukowane są również liczne źródła historyczne: afisze, plakaty, partytury czy programy koncertowe.

Wystawę można oglądać w foyer Sali Kameralnej im. Henryka Czyża przed koncertami odbywającymi się w siedzibie FŁ i w przerwach koncertów.

Wystawa realizowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin i 20 rocznicy śmierci Henryka Czyża

Fot. Anna Sapieha

2024-05