Kwiecień '24

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
8
9
10
11
14
 
 
 
 
 
15
17
18
 
 
 
22
24
 
 
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum informacji

„GLORIA ARTIS” DLA PAWŁA PRZYTOCKIEGO

Dyrektor artystyczny Filharmonii Łódzkiej otrzymał przyznany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Uroczystość odbyła się podczas inauguracji roku akademickiego w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, gdzie Paweł Przytocki od 2008 roku prowadzi klasę dyrygentury. Wraz z szefem artystycznym naszych filharmoników Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” otrzymali dyrygenci i profesorowie krakowskiej uczelni: Łukasz Borowicz i Włodzimierz Siedlik.

Paweł Przytocki ukończył studia dyrygenckie w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Jerzego Katlewicza. Był stypendystą Bachakademie Stuttgart, uczestnicząc w kursach mistrzowskich prof. Helmutha Rillinga i Petera Eötvösa. Pełnił funkcję dyrektora artystycznego Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, współpracował z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie, był dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Współpracuje z większością orkiestr filharmonicznych w Polsce, a także z orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi za granicą. Wielokrotnie występował w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Francji i Hiszpanii. Jego aktywność koncertową dopełniają regularne nagrania płytowe i dla Polskiego Radia. Za płytę „Emil Młynarski Violin Concertos”, nagraną z Piotrem Pławnerem i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Łódzkiej, otrzymał nagrodę Fryderyk 2020 w kategorii muzyka koncertująca.

Dyrektorem artystycznym Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina był w latach 1995–1997, ponownie funkcję tę pełni od 2017 roku.

 

 

Paweł Przytocki i łódzcy filharmonicy, fot. Marcin Stępień


Archiwum koncertoweArchiwum informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie

Kwiecień '24

2024-04

12
13
GREGORIAN GRACE13 kwietnia 16:00
13
GREGORIAN GRACE13 kwietnia 19:30
19
23
MUZYKA FILMOWA23 kwietnia 19:00
26