Sierpień '22

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
21
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
28
 
 
 
 
 
 
29
30
31
1
2
3
4
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
DO POBRANIA

Nasłuchiwanie

W związku z zawieszeniem działalności FŁ do odwołania, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 20 marca 2020, zmieniliśmy formę cyklu Nasłuchiwanie. Spotkania nie odbywają się w Sali Kameralnej im. Henryka Czyża w FŁ, a online. Przeprowadzane przez Agatę Kwiecińską wywiady publikujemy na naszym Facebooku  https://www.facebook.com/FilharmoniaLodzka/ i kanale YouTube https://www.youtube.com/watch?v=XxmCTjGyvDc&t=714s . Wywiady dostępne są również na naszej stronie w zakładce https://filharmonia.lodz.pl/pl/o-fl/multimedia Ze względu na zaistniałą sytuację mają one szczególny charakter i stanowią niezwykle ważną wypowiedź artystów w tak wyjątkowym dla nich czasie.

W tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji pragniemy być z Państwem w stałym kontakcie, pragniemy by nadal łączyła nas muzyka. Jej uniwersalny język pozwala nam porozumiewać się za pośrednictwem nowoczesnych technologii także w innych przestrzeniach. Zapraszamy melomanów i przyjaciół Filharmonii, a także wszystkich zainteresowanych muzyką do śledzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie oprócz cyklu Nasłuchiwanie znajdziecie Państwo propozycje naszych i wielu innych ciekawych nagrań, wypowiedzi muzyków FŁ oraz bieżące informacje dotyczące funkcjonowania naszej instytucji. Ponadto każdego, kto jeszcze nie zapisał się do naszego Newslettera, gorąco do tego namawiamy. 

Cykl spotkań: „Nasłuchiwanie” FŁ zainicjowała w styczniu 2020. Prowadzi go Agata Kwiecińska, dziennikarka radiowa, redaktorka wydawnictw muzycznych. „Czy tego chcemy, czy nie – żyjemy otoczeni dźwiękami – mówi. Wiele z nich to muzyka – sącząca się z wszelkiego rodzaju odbiorników, nie zawsze ta, której chcemy słuchać. Wielka ilość bodźców sprawia, że musimy je selekcjonować, a część ignorować. A czasem warto nasłuchiwać, żeby nie przegapić tego, co naprawdę ciekawe. Muzyka wciąż pozostaje najbardziej enigmatyczną dziedziną sztuki, językiem samym w sobie, który trudno przełożyć na słowa. Ale spróbujemy i z gronem znakomitych gości o muzyce będziemy dyskutować. O tym, jak jej słuchać, jak ją rozumieć i jak mieć z niej frajdę”.

„Nasłuchiwanie” kontynuować miało ideę odbywającego się przez minione lata Salonu Przyjaciół Filharmonii Łódzkiej, poszerzając jego formułę i czyniąc ją bardziej otwartą. Koordynatorką nowego projektu jest Barbara Jakubowicz, barbara.jakubowicz@filharmonia.lodz.pl, tel. 601 160 048.

 

 

 


 

 

Sierpień '22

Brak wydarzeń w danym miesiącu

DO POBRANIA

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.