Wynajem przestrzeni/organizacja koncertów

Wnętrza Filharmonii Łódzkiej to eleganckie i funkcjonalne przestrzenie, które nie tylko goszczą artystów i melomanów, ale także służą organizatorom wielu przedsięwzięć o różnorodnym charakterze: kulturalnym, naukowym i biznesowym. Mogą Państwo wynająć Salę Koncertową, Salę Kameralną, foyer lub inne pomieszczenia w zależności od potrzeb.

Nowoczesny budynek, zaprojektowany przez krakowskiego projektanta Romualda Loeglera i oddany do użytku w grudniu 2004 roku, usytuowany jest w ścisłym centrum Łodzi: tuż obok słynnej ulicy Piotrkowskiej, nieopodal centrum handlowo-rozrywkowego Manufaktura i wybudowanego niedawno ultranowoczesnego dworca Łódź Fabryczna. W pobliżu znajduje się wiele hoteli oraz bogata baza gastronomiczna: restauracje, kawiarnie i puby. Gmach filharmonii, wykonany z betonu architektonicznego, indyjskiego granitu, kilku rodzajów szkła i metalu zajmuje powierzchnię ponad 4 tysięcy m2. Jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jego wygląd nawiązuje do architektury Domu Koncertowego Ignacego Vogla z przełomu XIX i XX wieku,  który znajdował się w tym samym miejscu i był jednym z pierwszych miejsc koncertów Łódzkiej Orkiestry Symfonicznej na początku XX wieku. Gmach wyróżniono II nagrodą w konkursie „Budowa Roku 2004” oraz Nagrodą SARP za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony ze środków publicznych za rok 2004.

W Filharmonii Łódzkiej znajdują się sale: Koncertowa z dwojgiem organów (barokowymi i romantycznymi) oraz Kameralna.

 

Sala Koncertowa

Liczba miejsc: 658

Powierzchnia całkowita: 789 mkw

Powierzchnia estrady: 265 mkw

 

W Sali Koncertowej z równym powodzeniem można zorganizować koncert muzyki poważnej recital piosenki, jak i konferencję naukową. Występowały tu między innymi gwiazdy muzyki poważnej: Krystian Zimerman, Ivo Pogorelić, Lang Lang, Rafał Blechacz, Midori, Elīna Garanča, Maria Gulegina, Mariusz Kwiecień, jak i rozrywkowej m.in. Leszek Możdżer, Grzegorz Turnau, kabaret Ani Mru Mru, Edyta Geppert, Justyna Steczkowska, Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, Perfekt, Stare Dobre Małżeństwo i wielu innych znakomitych wykonawców. Elegancki wystrój, znakomita akustyka i profesjonalne nagłośnienie uczyni z sali koncertowej salę konferencyjną z zaawansowanym zapleczem technicznym. Dysponujemy opuszczanym nad estradę ekranem, profesjonalnym rzutnikiem, stolikami konferencyjnymi ukrytymi w fotelach oraz możliwością przeprowadzenia prezentacji komputerowych zarówno z reżyserki jak i bezpośrednio z estrady. Odbywały się tu między innymi: konferencja „Łódź – Bergen: współczesne metody zarządzania w kulturze”, sympozja Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Regionalny Kongres Kultury 2011, VIII Ogólnopolska Konferencja "Kultura i Turystyka – w kręgu wydarzeń".

 

658 komfortowych foteli Sali Koncertowej umieszczonych jest w 22 rzędach i 7 lożach. Przestronna estrada zajmuje niemal 265 m2. Salę zdobią dwie pary organów: organy barokowe i romantyczne. Filharmonia Łódzka jako jedyna w Europie może pochwalić się posiadaniem dwu zupełnie niezależnych instrumentów; ich projekt i budowa były największym projektem organowym realizowanym w Polsce od kilkudziesięciu lat.

 

Sala Kameralna

Liczba miejsc: 100

Powierzchnia: 188 m  

Kawiarnia: 135 mkw

 

To eleganckie wnętrze o neutralnym wystroju znajduje się w podziemiach budynku. Powierzchnię Sali można powiększyć niemal dwukrotnie, rozsuwając ruchomą ścianę, oddzielającą ją od sąsiadującej kawiarni. W bezpośrednim sąsiedztwie Sali Kameralnej usytuowane zostało eleganckie foyer – najlepsze miejsce do spotkań w kameralnym gronie przy lampce wina.

 

Inne przestrzenie

Foyer piwnica: powierzchnia 128 m kw.

Foyer I piętro: powierzchnia 339 m kw.

Foyer II piętro: powierzchnia 407 m kw.

Foyer IV piętro: powierzchnia 76 m kw.

Na poziomie -1 znajduje się kawiarnia, które potencjalnym najemcom oferuje usługi gastronomiczne i cateringowe.

Istnieje też możliwość wynajęcia pokoi hotelowych, usytuowanych na górnych piętrach budynku.

 

Osoby zainteresowane wynajmem pomieszczeń w Filharmonii Łódzkiej proszone są o kontakt z kierownik działu infrastruktury:

Elżbieta Latek

Tel. 42 664 79 50

 e-mail: elzbieta.latek@filharmonia.lodz.pl

 

 

 

Wynajem sal Filharmonii ŁódzkiejWynajem sal Filharmonii ŁódzkiejWynajem sal Filharmonii ŁódzkiejZOBACZ GALERIĘ