CHÓR FŁ W REGIONIE

W roku 55. rocznicy powstania Chór FŁ zaprasza do Piotrkowa Trybunalskiego i Aleksandrowa Łódzkiego na koncerty „Oblicza miłości”.

W programie obu koncertów znalazły się „Neue Liebeslieder-Walzer” op. 65 Johannesa Brahmsa, a także utwory Edwarda Elgara, Zuzanny Falkowskiej, Marka Raczyńskiego, Erika Whitacre’a i Oli Gjeila. To specjalnie wybrane kompozycje, które ukazują rozmaite strony najpiękniejszego uczucia, nieodłącznie kojarzonego z nadchodzącą wiosną.

Obok Chóru FŁ wystąpią soliści: Aleksandra Bednarz – sopran, Natalia Darkowska – mezzosopran, Robert Grabowski – tenor, Adrian Łęczycki – bas, Zbigniew Rymarczyk – fortepian, Tomasz Kaszuba – fortepian, a także Neuma Quartet. Za pulpitem dyrygenckim stanie Artur Koza, chórmistrz FŁ.

Na koncerty zaprasza Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Szczegółowe informacje na temat koncertu w Piotrkowie Trybunalskim (16 marca) znajdą Państwo tutaj, zaś o koncercie w Aleksandrowie Łódzkim (6 kwietnia) – tutaj.

Koncerty Chóru w regionie finansowane są z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

Chór FŁ, fot. Dariusz Kulesza

2024-04