Listopad '17

Odkrywcy Muzyki - koncert dla dzieci w wieku 4-8 lat

18 listopada 2017, 12.30

Drugą część „Odkrywców Muzyki”, po warsztatach, stanowi koncert, podczas którego dla młodych słuchaczy występują profesjonalni muzycy. Wprowadzamy dzieci w świat różnorodnych stylów muzycznych, pokazujemy (czasem z zupełnie bliska!) instrumenty, ich brzmienia w grze solowej i różnego rodzaju zespołach. Pod koniec koncertu na estradę wchodzą… same dzieci, uczestnicy warsztatów, by zaprezentować publiczności swoje świeżo zdobyte umiejętności. Mogą poczuć się jak prawdziwi artyści, zakosztować smaku sławy (choć odrobinę, choć przed babcią, która siedzi na widowni), ale też poznać, czym jest odpowiedzialność, a może nawet – trema. Zapraszamy także do przyjścia na sam koncert, bez udziału w warsztatach.

„Muzyka, góry, zamek i duch”

Magdalena Krysztoforska-Beucher – sopran
Katarzyna Szymkowiak – mezzosopran
Tomasz Piluchowski – tenor
Michał Dembiński – bas
Anna Hajduk – fortepian

W burzliwą noc do opustoszałego zamku przybywa rycerz Bojomir z zabawnym tchórzliwym sługą. Zamek okazuje się zamieszkały i ponoć nawiedzają go duchy. Co się wydarzy tej nocy, kto jest duchem??? Odpowiedzi udzieli koncert.