Listopad '18

KONCERT MUZYKI DO FILMÓW ANDRZEJA WAJDY

16 listopada 2018, 19.00 Kup bilet >Ceny biletów: normalny 80-60 PLN, ulgowy 60-50 PLN

Spotkanie przedkoncertowe poprowadzi Rafał Syska. Początek g. 18.15.

W programie koncertu:

Michał Kleofas Ogiński – Polonez a-moll „Les Adieux a la Patrie” („Popiół i diament”)

Zygmunt Konieczny – „Wiersze Baczyńskiego” w aranżacji Jakuba Kowalewskiego („Krajobraz po bitwie”)

Wojciech Kilar – tematy z muzyki do filmów „Smuga cienia” i „Kronika wypadków miłosnych”, Walc z filmu „Ziemia obiecana”, Mazur z filmu „Zemsta”, Polonez z filmu „Pan Tadeusz”

Andrzej Korzyński – Suita z muzyki do filmu „Brzezina” w aranżacji Macieja Pawłowskiego, Suita z muzyki do filmów „Człowiek z żelaza” / „Człowiek z marmuru” w aranżacji Macieja Pawłowskiego

Karol Szymanowski – I Koncert skrzypcowy op. 35, fragment; Maciej Łabecki – skrzypce („Panny z Wilka”)

Andrzej Markowski – Suita z muzyki do filmów „Pokolenie”/„Przekładaniec” w aranżacji Jana Stokłosy

Krzysztof Penderecki – „Przebudzenie Jakuba” („Katyń”)

Daniel Olbrychski – aktor

Paweł Przytocki – dyrygent, dyrektor artystyczny FŁ

Orkiestra Symfoniczna FŁ

Koncert organizowany we współpracy z Narodowym Centrum Kultury Filmowej w Łodzi oraz EC1 w Łodzi