Listopad '18

DUA - Warsztat: „Gdzie jest ukryta w wierszu muzyka? Poezja dźwięku - słów gimnastyka”

14 kwietnia 2018, 11.30 Kup bilet >Cena biletu: 30 PLN

SALA FŁ,  godz. 11.30-12.45

Prowadzenie: Małgorzata Kaczmarek

Podczas naszego spotkania zapoznamy się z wiedzą o orkiestrze, dyrygencie, instrumentach i muzycznym savoir-vivrze w krótkich i zabawnych wierszykach. Muzyczne zgadywanki i rymowanki będą formą zabawy, podczas której poznamy wszystkie instrumenty grające w orkiestrze, zastanowimy się nad ich zwierzęcymi odpowiednikami i poznamy zasady panujące podczas koncertów w filharmonii. Wszystko to odbędzie się w oparciu o najlepszą literaturę dziecięcą, polskich mistrzów małej wierszowanej formy.

Zastanowimy się również nad rytmiką wierszy, będziemy znajdywać ukryte pomiędzy wierszami ćwierćnutki i pauzy oraz rytmicznie zapisywać słowa. Sprawdzimy też, czy można bawić się wierszem i czy każdy wiersz można przeczytać na 5/4.

Na warsztat zapraszamy studentów w wieku od 6 do 12 lat.

UWAGA!!! Każdy uczestnik i uczestniczka zajęć otrzyma specjalne wydawnictwo Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego, pt.: "Przewodnik po muzyce i filharmonii".