Wrzesień '17

Zobacz cały kalendarz >

Chór dla (nie)opornych

Drodzy (Nie)oporni! W sezonie 2016/2017 spotykamy się w poniedziałki o 19.30. Do zobaczenia!

 

Amatorski chór Filharmonii Łódzkiej to propozycja dla tych wszystkich, którzy lubią śpiewać. Na cotygodniowych próbach, prowadzonych przez profesjonalnego dyrygenta, chórzyści nie tylko poznają nowe utwory i uczą się prawidłowej emisji głosu, ale także świetnie się bawią – bo wspólny śpiew to jedna z najwspanialszych form rozrywki!


Chór powstał w 2010 roku z inicjatywy Marzeny Wiśniak, zastępcy dyrektora FŁ. Kierownictwo chóru objął dyrygent Grzegorz Wierus, wtedy związany z Filharmonią Łódzką jako asystent dyrygenta. Od jesieni 2013 roku zespół pracuje pod kierunkiem Mariusza Lewego, młodego, ale już zdobywającego uznanie dyrygenta. Na XV Ogólnopolskim Konkursie Dyrygentów Chóralnych im. prof. Stanisława Kulczyńskiego w Poznaniu w kwietniu 2014 roku Mariusz Lewy zdobył pierwszą nagrodę, stając się pierwszym łódzkim laureatem tego konkursu.


W cotygodniowych próbach Chóru dla (nie)opornych uczestniczy około 80 osób. Zespół dwukrotnie prezentował się podczas Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” (w 2011 roku w Studziannie-Poświętnem oraz w 2013 roku w Inowłodzu). Brał udział w Dniu Otwartym Filharmonii Łódzkiej. Był inicjatorem flash moba zorganizowanego w przerwie bożonarodzeniowego koncertu w Filharmonii Łódzkiej w 2013 roku. Chórzyści uczestniczyli w warsztatach z rozszerzonych technik wokalnych ze szwajcarską wokalistką Dorotheą Schürch. Pierwszy w pełni profesjonalny występ zespołu miał miejsce 13 kwietnia 2014 roku w Filharmonii Łódzkiej: tego dnia Chór dla (nie)opornych wraz z zespołem Adama Struga „Monodia Polska” przedstawił program „Któż opłakać godnie może”, na który złożyły się ludowe pieśni pasyjne.


By zostać członkiem Chóru dla (nie)opornych, nie trzeba mieć doświadczenia muzycznego ani nawet znać nut. Kandydaci nie przechodzą przesłuchania. Niezbędne jest jedno: zapał do śpiewania! Wystarczy przyjść na dowolną próbę chóru i zgłosić swoją chęć przyłączenia się do zespołu.


Uprzejmie informujemy, że w 2016 roku wprowadzamy odpłatność za udział w zajęciach Chóru dla (nie)opornych: za I kwartał (styczeń-marzec) i za II kwartał (kwiecień-czerwiec): 15 zł zwykła, 12 zł ulgowa; za III część roku (wrzesień-grudzień): 20 zł, 16 zł. Udział w pierwszej próbie – gratis. Opłatę można uiścić w kasach FŁ.

 

W tym roku Chór dla (nie)opornych świętuje 5-lecie swojej działalności. W niedzielę 15 maja o g. 19.00 odbył się jubileuszowy koncert, podczas którego (nie)oporni zaśpiewali pod kierunkiem obydwu swoich dyrygentów: Grzegorza Wierusa i Mariusza Lewego. Wraz z nimi wystąpili zaproszeni goście.

Wrzesień '17

Brak wydarzeń w danym miesiącu

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.