Lipiec '18

,,The Stars of Ballet Moscow’’

4 grudnia 2016, 15.00 Cena biletu: 120 PLN

Balet klasyczny od wieków ma grono zagorzałych wielbicieli doceniających wirtuozerię tancerzy potrafiących nawet jednym małym gestem wyrazić mnóstwo emocji. Aby zostać dobrym tancerzem klasycznym, oprócz tańca artysta musi posiąść sztukę aktorstwa i mimiki, musi dogłębnie opanować  mowę ciała, aby sprostać niezwykle wyrafinowanym układom choreograficznym, aby moc perfekcyjnie ,,opowiadać” historie pisane muzyką…..

W 2005 r. w Moskwie Gwiazda Baletu p. Evgeniya Bespalova stworzyła zespół ,, Russian Classical Ballet  Moscow’’, w którym skupiła artystów z rosyjskich prestiżowych szkół choreograficznych. Wszyscy artyści to wielokrotni laureaci międzynarodowych konkursów baletowych, zdobywcy wielkich nagród i wyróżnień, niezwykle wrażliwi, utalentowani i doświadczeni. Pod wodzą Evgeniyi grupa wciąż doskonali swe umiejętności i opracowuje nowe choreografie wielkich dzieł światowych. W ich repertuarze znalazły się między innymi: ,,Giselle’’, ,,Don Kichot’’, ,,Jezioro Łabędzie’’, ,,Dziadek do Orzechów’’, ,,Carmen’’.

Zapraszamy Państwa na pierwsze tournée w Polsce ,, Russian Classical Ballet Moscow ’’, który przygotował najpiękniejsze fragmenty z utworów Piotra Czajkowskiego: ,,Jezioro Łabędzie’’, ,,Śpiąca Królewna’’ i ,,Dziadek do Orzechów’’ w wykonaniu wybitnych gwiazd i baletu. Zobaczą i usłyszą Państwo opowieści o miłości i zdradzie, o magii,  o fantazjach naszych wyobraźni o uczuciach przepełnionych romantyzmem. Są to choreografie wymagające niezwykłej wirtuozerii artystów, bardzo zmysłowe i dramatyczne, po prostu PIĘKNE. Gwarantujemy Państwu wielkie, niezapomniane przeżycia, tak wielkie, jak wielkie są dzieła Piotra Czajkowskiego, jak wielki jest kunszt  i wirtuozeria artystów.

PROGRAM:

Akt 1