Sierpień '18

SPEAKING CONCERT DLA DZIECI „ZACZAROWANY KLUCZ” – INAUGURACJA DZIECIĘCEGO UNIWERSYTETU ARTYSTYCZNEGO

15 października 2016, 17.00 Kup bilet >Ceny biletów: normalny 40 PLN, ulgowy 30 PLN, bilet rodzinny 30 PLN (dla 3 lub więcej osób), DUA 16 PLN (dla uczestnika przynajmniej 2 warsztatów z opiekunem, bilety DUA dostępne tylko w kasach FŁ)

W programie: „ZACZAROWANY KLUCZ”

Repertuar koncertu stanowią utwory muzyczne Witolda Lutosławskiego, do których teksty stworzył Julian Tuwim. Koncert to zatem okazja do usłyszenia takich dziecięcych przebojów, jak: Ptasie plotki, Taniec, Rok i bieda, Kotek, Idzie Grześ, czy Rzeczka.

Jak wyglądają Speaking Concerts? Jak najprawdziwsze... śledztwo!

Marcin Sompoliński, dyrygent i prelegent w jednej osobie, z wnikliwością godną detektywa odkrywa tajemnice historii muzyki, dekonspirując pilnie strzeżone sekrety kompozytorów i melomanów, i zdzierając maskę powagi z muzyki, która poważną wcale nie jest. W sprawach największej wagi ogromną rolę odgrywa plotka – kwestia pozornie nieistotna, która dyskretnie zmienia bieg zdarzeń.

Nie inaczej jest w muzyce.

Marcin Sompoliński – dyrygent

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina