Lipiec '17

RECITAL ORGANOWY - Finał Cyklu

11 czerwca 2017, 17.00 Kup bilet >Ceny biletów: normalny 32 PLN, ulgowy 22 PLN

Przy organach zasiądzie Józef Serafin, laureat pierwszych nagród w licznych konkursach, który występował niemal w całej Europie, a także w Japonii, Kanadzie i USA. Profesor UM im. Fryderyka Chopina w Warszawie, kierownik Katedry Organów AM w Krakowie. Prowadził klasę mistrzowską w Seulu (Korea Płd.). Szef artystyczny Międzynarodowych Festiwali Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim oraz Leżajsku. Organista wykona utwory kompozytorów baroku: Preludium i fugę Es-dur 552 Johanna Sebastiana Bacha oraz Preludium i fugę e-moll Nicolausa Bruhnsa, ucznia Dietricha Buxtehude. Usłyszymy także Ricercare współczesnego szwajcarskiego organisty i kompozytora Guy Boveta, a przed przerwą fragmenty cyklu „Le Nativite du Seigneur” jednego z najznakomitszych kompozytorów XX wieku, Oliviera Messiaena. W drugiej części recitalu zabrzmią: II Chorał h-moll XIX-wiecznego twórcy Césara Francka, „Dante” – transkrypcja programowej symfonii Franza Liszta osnutej na treści „Boskiej Komedii”, oraz Fantazja i fuga d-moll Maxa Regera, niemieckiego kompozytora, pianisty i organisty przełomu XIX i XX w. Występ ten kończy cykl recitali i koncertów muzyki organowej w sezonie artystycznym 2016/2017.

Cz. I

Nicolaus Bruhns - Preludium i fuga e-moll

Jan Sebastian Bach - Preludium i fuga Es-dur

Guy Bovet - Ricercare