Sierpień '17

„Piotruś i Wilk” na Dzień Dziecka

1 czerwca 2017, 09.30 Kup bilet >Cena biletów: 20 PLN

"Piotruś i Wilk" to jedna z najbardziej lubianych bajek dla najmłodszych i nie tylko. Piotruś mieszka z dziadkiem na odludziu. Do miasta prowadzi daleka droga, a samo miasto wydaje się nieprzyjazne dla naszego bohatera. O wiele bardziej fascynujące i pobudzające wyobraźnię jest to, co kryje się za ogrodzeniem jego domu. Prokofiew każdej postaci przypisał inny instrument, który odgrywał jej motyw przewodni. I tak, do Ptaszka przypisany był flet, obój miał przypominać Kaczuszkę, pojawienie Kotka wygrywał klarnet, niskie dźwięki fagotu dotyczyły Dziadka, róg - Wilka, perkusja - strzały Myśliwych, a melodia skrzypiec - Piotrusia.

Joanna Woszczyk-Garbacz – flet, Agata Piotrowska-Bartoszek – obój, Roman Pryliński – klarnet, Michał Owczarek – fagot, Piotr Grzywiński – waltornia, Małgorzata Korpysz – skrzypce, Dariusz Kaśnicki – perkusja, Malina Sarnowska – narrator