Lipiec '17

29 lipca 2017, 20.00 wstęp wolny

INOWŁÓDZ, scena obok Zamku Kazimierza Wielkiego

INSPIRACJE

Trebunie-Tutki & Goście: Krzysztof Trebunia-Tutka – skrzypce, złóbcoki, koza podhalańska, róg, piszczałki, fujary, śpiew, prowadzenie koncertu; Anna Trebunia-Wyrostek – basy podhalańskie, śpiew; Jan Trebunia-Tutka – altówka, śpiew; Michał Poniżnik – klarnet; Jacek Fedkowicz, Andrzej Polak – kontrabas; oraz goście specjalni: Julia Doszna – śpiew, Nina Stiller – śpiew, Miroslav Rajt – cymbały węgierskie

W programie koncertu m.in.: „W lesie grzyby”, „Jo cłek wolny”, „Nutko moja” , „Hej Hanko!”, „Orle pióro”, „Nasze reggae”, „Wiecno”, „Góralsko siła”, „Tam mój dom”, „Zapomniane pieśni”, „Nasze miasteczko”, „Majowe śpiewki”, „Hej moja dziewcyno”, „Zyngry zbójnickie”, „Zakopane odkopane”, „Wędrowcy”

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:

- zwiedzanie Inowłodza z przewodnikiem, kiermasz książki, warsztaty garncarskie, warsztaty rękodzieła ludowego, „swojskie jadło”, wystawa malarstwa; Gminne Centrum Kultury na Zamku Kazimierza Wielkiego (szczegóły: tel. 44 710 18 54)

Wycieczka rusza spod Filharmonii Łódzkiej o godzinie 13.00.