Październik '18

FREEDOM JAZZ FESTIVAL - Koncert zamknięcia festiwalu

13 listopada 2016, 19.00 Ceny biletów: od 95,00 PLN (bilety24.pl, ALE JAZZ ul. Rewolucji 1905r. 78/80)

Randy Brecker, Mike Stern, Dave Weckl; takie nazwiska firmują Freedom Jazz Festiwal – nowe wydarzenie muzyczne na imprezowej mapie Łodzi. Za program pierwszej edycji odpowiada Włodek Pawlik, dyrektor artystyczny, którego zobaczymy również na scenie w roli wykonawcy.

„Łódź miasto z duszą” – mawiał Gustaw Herling-Grudziński. Z „duszą jazzową”, dodają Włodek Pawlik i Stanisław Szczęść Bożyk, pomysłodawcy Freedom Jazz Festivalu. I dlatego na miejsce swojej imprezy wybierają właśnie Łódź. Współorganizatorem tego wielkiego wydarzenia jest Narodowe Centrum Kultury.

- Nawiązujemy do najlepszych tradycji jazzowych miasta. Tu powstał  jeden z pierwszych polskich zespołów jazzowych, „Melomani”, w którego skład wchodziły prawdziwe sławy:  Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Witold Sobociński, Andrzej Idon Wojciechowski – przypomina Stanisław Szczęść Bożyk i zaprasza na trzydniowe święto jazzu, rozpoczynające się 11 listopada.

Na scenie gwiazdy: Włodek Pawlik - pianista i kompozytor, laureat nagrody Grammy 2014 za płytę „Night in Calisia”, Randy Brecker – światowej sławy trębacz jazzowy i sześciokrotny laureat Grammy, gitarzysta Mike Stern, Bob Malach, Tom Kennedy oraz perkusista Dave Weckl. Podczas festiwalu wystąpią również: Łukasz Pawlik (pianista jazzowy, wiolonczelista, kompozytor), Dawid Główczewski (saksofon), Cezary Konrad (perkusista, kompozytor, aranżer), Paweł Pańta (gitara basowa, kontrabas).

Freedom Jazz Festival odbędzie się w Łodzi między 11-13 listopada 2016.

Wystąpią: Łukasz Pawlik, Dawid Główczewski, Cezary Konrad, Paweł Pańta. Materiał z płyty Lonely Journey.

Gwiazdy wieczoru: Mike Stern/Dave Weckl Band feat. Tom Kennedy – bas, Bob Malach – saksofon. Gościnnie Randy Brecker.

Więcej informacji dotyczących programu oraz biletów pod adresem www.freedomjazzfestival.com