Sierpień '18

DUA - Warsztat: Sitar, bansuri, sarod... – niezwykłe instrumenty indyjskie

4 czerwca 2016, 10.00 Cena biletu: 35 PLN (w kasie FŁ)

Przenieśmy się na chwilę do Indii. Zabrzmi dla nas sitar - najbardziej znany indyjski instrument strunowy - oraz sarod, indyjskie flety bambusowe „bansuri” i esraj (indyjski instrument smyczkowy). Poznamy podstawowe zasady muzyki indyjskiej, które bardzo się różnią od znanych nam - europejskich. Pobawimy się wspólnie wyklaskując rytmy indyjskie oraz śpiewając tak egzotyczne dla nas indyjskie melodie.

SALA KAMERALNA FŁ, godz. 10.00-11.15

Warsztat dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Prowadzenie: Lucjan Wesołowski – Lucyan gra na wielu instrumentach strunowych, perkusyjnych i fletach. Nagrał 18 albumów ze swoimi utworami, które zostały wydane 37 razy w 4 krajach (Polska, Włochy, Węgry i USA).  Jego nagrania służą m.in. jako podkład muzyczny do kursów jogi, ilustracja muzyczna do filmów, spektakli teatralnych i programów TV. Lucyan występuje od ponad 40 lat, zaprezentował ponad 1 000 koncertów na całym świecie.

www.lucyan.prv.plwww.myspace.com/lucyan2006.