Sierpień '18

DUA - Warsztat: Muzyka baśni z tysiąca i jednej nocy – instrumenty bliskowschodnie i arabskie

4 czerwca 2016, 11.30 Cena biletu: 35 PLN (w kasie FŁ)

SALA KAMERALNA FŁ, godz. 11.30-12.45

Podczas zajęć poznamy kształt i dźwięk najbardziej popularnych instrumentów arabskich i bliskowschodnich, m.in. oudu, sazu, darabuki oraz tanburu. Muzyka z tamtych rejonów świata rządzi się zupełnie innymi prawami, zapraszamy więc do wspólnego wyklaskiwania obco brzmiących rytmów i śpiewania prostych skal oraz bliskowschodnich i arabskich melodii.

Warsztat dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Prowadzenie: Lucjan Wesołowski – Lucyan gra na wielu instrumentach strunowych, perkusyjnych i fletach. Nagrał 18 albumów ze swoimi utworami, które zostały wydane 37 razy w 4 krajach (Polska, Włochy, Węgry i USA).  Jego nagrania służą m.in. jako podkład muzyczny do kursów jogi, ilustracja muzyczna do filmów, spektakli teatralnych i programów TV. Lucyan występuje od ponad 40 lat, zaprezentował ponad 1 000 koncertów na całym świecie.

www.lucyan.prv.plwww.myspace.com/lucyan2006.