Spotkanie z mezzosopranistką Martą Gabryelczak-Paprocką

We wtorek, 9 października, pierwszy raz po wakacjach odbędzie się spotkanie Salonu Przyjaciół Filharmonii Łódzkiej. Gościem będzie Marta Gabryelczak-Paprocka – mezzosopranistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Ta wszechstronna artystka jest też pedagogiem, wykładowcą Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej, prowadzi wokalnie Chłopięcy Chór Archikatedry Łódzkiej, współpracuje z Filharmonią Łódzką, pisząc teksty na temat przedstawień operowych. Studiowała również etnologię na Uniwersytecie Łódzkim.