Lorem ipsum
logo Filharmonia łódzka im. Artura Rubensteina
Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego współfinansowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
logo Filharmonia łódzka im. Artura Rubensteina
Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego współfinansowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo do druku
Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego współfinansowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Odkrywcy Muzyki: koncert

Dla dzieci - Odkrywcy Muzyki
26 kwietnia 2025, sobota, 12:30

Odkrywcy muzyki to propozycja dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat, która składa się z dwóch elementów: warsztatów prowadzonych w trzech grupach wiekowych oraz koncertu. Na warsztatach, pod okiem instruktorów, dzieci poprzez zabawę i różnorodne zadania mogą aktywnie doświadczać muzyki. Przygotowują również krótką etiudę muzyczną, którą prezentują na koniec koncertu.

Z kolei na koncercie naszym młodym słuchaczom proponujemy różne style i gatunki muzyczne w porywających wykonaniach. Nie trzeba być uczestnikiem warsztatów, żeby przyjść na koncert – wszystkich zapraszamy do wspólnej zabawy!

W kwietniu spotykamy się i bawimy pod hasłem: Planeta Ziemia i jej obrońcy

Wiosną myślimy o porządkach, wymiatamy niepotrzebne graty. A gdyby tak nadać im nowe życie i to w dodatku muzyczne? Tyle ciekawego szumu, trzasku i łomotu można znaleźć w tym, co każdy przecież ma w domu – w śmieciach!

Podczas koncertu usłyszymy instrumenty perkusyjne oraz zbudowane ze śmieci. Wystąpi Bombastic- zespół perkusyjny przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie:
- Szymon Bogulak
- Władysław Kołaczkowski
- Franciszek Miciałkiewicz
- Stanisław Stokłosa
- Leonard Serafin
- Marcel Młodożeniec
- Filip Linke

Katarzyna Bojaryn-South - kierownictwo artystyczne

Bombastick to grupa perkusyjna działająca przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Zespół powstał zaraz po zakończeniu edukacji zdalnej związanej z pandemią, aby rozbudzić na nowo w uczniach pasję wspólnego muzykowania i tworzenia. Tworzą go uczniowie klasy perkusji Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia, a inicjatorką tego pomysłu jest Katarzyna Bojaryn-South, nauczycielka perkusji. Zespół może się pochwalić wieloma sukcesami oraz  bogatą działalnością koncertową: zdobył pierwszą nagrodę na konkursie VI Paris International Competition w 2021 r. oraz III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym  Opus 2024. Występował w m.in. Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, Starej Prochowni czy  Muzeum Niepodległości. Angażuje się w wydarzenia charytatywne, występując m.in. w Centrum Zdrowia Dziecka czy na koncercie specjalnym zorganizowanym dla dzieci z Ukrainy. 

Bogaty repertuar grupy ukazuje różnorodność instrumentów perkusyjnych: od klasycznych aż do przedmiotów użytku codziennego. Dobra zabawa i radość ze wspólnego grania są główną ideą zespołu.