Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Wielka Gala Johanna Straussa

26 stycznia 2015, 19.00

Z materiałów organizatora:

Po ponad stu latach, dzięki mistrzowskiej muzyce dynastii Straussów, powraca atmosfera roztańczonego i rozśpiewanego cesarskiego Wiednia!
W  salach koncertowych całej Europy melomani znów powitają Nowy Rok w rytmie słynnych kompozycji.  Dźwięki „Walca Cesarskiego” przeniosą nas do sal balowych Wiednia czasów cesarza Franciszka Józefa i cesarzowej Elżbiety - “Sisi”.  „Opowieści  Lasku Wiedeńskiego” wprowadzą publiczność w beztroski klimat zabaw i flirtów dam dworu i eleganckich oficerów. „Marsz Radetzkyego” obudzi ducha zwycięstwa, a liczne polki porwą do tańca. W XXI wieku to właśnie Straussowskie melodie przywołują atmosferę wiedeńskiego dworu z całą jego elegancją, specyficznym humorem i dozą delikatnej frywolności.
Taneczna muzyka wiedeńska z upływem lat opuściła sale balowe i triumfalnie wkroczyła do sal filharmonicznych.  Dla wielu współczesnych melomanów nie do pomyślenia byłoby rozpoczęcie roku bez Noworocznego Koncertu Filharmoników Wiedeńskich. Jak każe tradycja, 1 stycznia ze Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego transmitowany jest on na żywo przez kilkadziesiąt stacji telewizyjnych i radiowych na całym świecie. Milionom słuchaczy noworoczne życzenia nierozerwalnie kojarzą się z dźwiękami walców: „Nad pięknym modrym Dunajem”,  „Wiedeńska krew”, czy  „Wino, kobieta i śpiew”.

Wielka Gala Johanna Straussa już w styczniu w najważniejszych salach koncertowych Polski. Serdecznie zapraszamy!

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.