„Wesoła wdówka” – transmisja z cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD”

17 stycznia 2015, 18.55 Kup bilet > Ceny biletów: 80 PLN I strefa, 60 PLN II strefa, 40 PLN III strefa

Na wielki uroczysty bal w ambasadzie Pontevedry w Paryżu przybywa wdowa po bankierze, Hanna Glawari, spadkobierczyni ogromnej fortuny. W tajnej depeszy rząd tego małego kraju informuje, że w przypadku jej małżeństwa z obcokrajowcem, jej kapitał wywieziony za granicę mocno nadwyrężyłby kondycję finansową państwa. Ta niby poufna informacja szybko staje się tajemnicą poliszynela. Wielu arystokratów zwabionych zapachem fortuny zaczyna zalecać się do Hanny. Ambasador Pontevedry, baron Mirko Zeta, prosi pierwszego radnego, hrabiego Daniłę, by za wszelką cenę ratował bogactwo narodowe. Ten zgadza się, nie podejrzewając nawet, że bogata wdowa to piękna nieznajoma, z którą spotkał się niedawno, i która skradła jego serce. Jak zakończą się ich perypetie? Czy miłość – tak jak w wielu dziełach operowych – zatriumfuje? A może wydarzy się coś, co całkowicie odwróci ich losy? Odpowiedzi na te pytania poznają wszyscy ci, którzy wybiorą się na transmisję ze słynnej nowojorskiej Metropolitan Opera. Trzyaktowa, doskonale ukazująca paryski klimat operetka Franciszka Lehára z 1905 r. ukazana w pełnej rozmachu realizacji Metropolitan Opera z pewnością zachwyci każdego widza. W rolę tytułową wcieli się amerykańska sopranistka, laureatka prestiżowej „Nagrody Grammy”, Renée Fleming. Warto przypomnieć, że to właśnie z tej operetki pochodzi słynny przebój „Usta milczą, dusza śpiewa”.

Franciszek Lehár „Wesoła wdówka”

Renée Fleming, Kelli O'Hara, Nathan Gunn, Alek Shrader, Thomas Allen
Andrew Davis- dyrygent