Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

TREEZZ – FOURS Collective – Lipce Reymontowskie

28 czerwca 2015, 18.00 Lipce Reymontowskie, Muzeum Regionalne im. Wł. St. Reymonta, Zagroda Ludowa, ul. Wiatraczna 10 (scena plenerowa)

„Treezz” to nazwa, jaką studenci Akademii Muzycznej w Krakowie nadali muzyce wykonywanej przez założoną przez nich w 2010 roku formację FOURS Collective, a zarazem tytuł ich debiutanckiej płyty, dzięki której zostali zwycięzcami konkursu Instytutu Muzyki i Tańca na Jazzowy Debiut Fonograficzny Roku 2014. Nagrana w Studiu Zbigniewa Preisnera w podkrakowskich Niepołomicach, ukazała się na przełomie zimy i wiosny. Czas ukazania się krążka byłby być może bez znaczenia, gdyby nie fakt, że kompozycje, które się na niej znalazły, są zróżnicowane podobnie jak pogoda o tej porze roku. 73 minuty muzyki przynoszą więc i muzykę klasyczną, i jazz, i etno, i funk, a wszystko to smakowicie podlane sporą dawką nostalgii, romantyzmu i czystej elegancji. O wyjątkowości muzyki, którą poznajemy słuchając „Treezz”, decydują niewątpliwie szerokie zainteresowania oraz indywidualizm i osobowość  każdego z instrumentalistów, co podkreśla autor bloga „longplayrecenzje”. I nie sposób się z tą opinią nie zgodzić.
FOURS Collective jest na początku drogi do prawdziwej popularności, ale można zaryzykować stwierdzenie, że to tylko kwestia czasu. Muzycy zbierają zasłużone pochwały za koncerty, których grają coraz więcej w całej Polsce. Dobrze przysłużył się im także występ w chętnie oglądanym programie telewizyjnym „Mam talent”. Jednym słowem, zobaczcie ich, zanim staną się bardzo sławni.

 

NA TEN KONCERT MOŻNA WYBRAĆ SIĘ Z WYCIECZKĄ - SZCZEGÓŁY 

Wykonawcy:

FOURS Collective w składzie: Michał Salamon – instrumenty klawiszowe, Stanisław Plewniak – saksofon, śpiew; Zbigniew Szwajdych – trąbka; Krzysztof Augustyn – kontrabas, bas; Max Olszewski – perkusja

 

Wydarzenia towarzyszące

  • Kiermasz sztuki ludowej z udziałem twórców i możliwością zakupu wytworów rękodzieła; potrawy kuchni regionalnej przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Lipcach Reymontowskich; zawody sportowo-rekreacyjne dla dzieci i dorosłych; loteria fantowa Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji (od 15)
     
  • „Tańce łowickie” – występ Amatorskiego Zespołu Regionalnego im. Wł. St. Reymonta z Lipiec Reymontowskich (po koncercie Kolorów Polski)
     
  • Można odwiedzić także: Muzeum Regionalne im. Wł. St. Reymonta w Lipcach Reymontowskich; „Karczmę u Boryny”, ul. Reymonta 39; Galerię Staroci i Pamiątek Regionalnych, ul. Lipowa 12;  Muzeum Czynu Zbrojnego, ul. Reymonta 22; PKP – Muzeum Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej.


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.