Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

TAŃCZ MÓJ ZŁOTY

WARTA klasztor oo. Bernardynów, ul. Klasztorna 9 – scena plenerowa

27 lipca 2019, 19.00

Warszawska Orkiestra Sentymentalna rozsmakowana jest w dawnych melodiach polskiej przedwo­jennej rewii i kabaretu. Zespół inspirują piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Henryka Rostworowskiego, wykonania orkiestr Artu­ra Golda i Jerzego Petersburskiego, Zygmunta Karasińskiego i Szymona Kataszka. Wykonują wzru­szające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy, zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii, a dodając nieco współczesnej wrażliwości muzycznej.
Zadebiutowali na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w 2015, rok później ukazał się ich debiu­tancki album „Umówmy się na dziś”. Płyta otrzymała 3. nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku organizowanym przez radiową Dwójkę w ramach „Nowej Tradycji” (2017), a także Wirtualne Gęśle jako najlepsza folkowa płyta roku 2016 wybrana przez internautów. Dansingowy repertuar międzywojnia zawierał także drugi album – „Tańcz mój złoty” (2017). Jak pisano w recenzjach: „W ich muzyce słychać kawiarniany i kabaretowy klimat, rumby przeplatają się z tangami, jazz współbrzmi z klezmerką, czyli dokładnie tak, jak to działo się przed osiemdziesięciu laty. (…) A gra oraz wyjątkowy głos i sposób śpiewania Gabrieli Mościckiej są absolutnie magnetyzujące” .

 

Wykonawcy:
Warszawska Orkiestra Sentymentalna:

Gabriela Mościcka – śpiew /akordeon
Lena Nowak – klarnet /śpiew
Kazimierz Nitkiewicz – trąbka
Mateusz Kowalski – perkusjonalia /wokal
Jakub Fedak – wibrafon
Łukasz Owczynnikow – kontrabas
Krzysztof Baranowski – mandolina /gitara

 

W programie m.in. utwory z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran, Mieczysława Fogga i innych gwiazd polskiego międzywojnia

 

Trasa wycieczki:
Łódź – Tubądzin – Kalinowa – Małków – Warta – Łódź.
Wyjazd o godz. 10.30
Więcej informacji na stronie ROTWŁ

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.