luty '23

Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum informacji

SPECJALNY KONCERT KAMERALNY

MOŻDŻER vs. MAKOWICZ

27 stycznia 2023, 19.00 Kup bilet > Ceny biletów: normalne 155–160 PLN, ulgowe 135–140 PLN

Wykonawcy:
Adam Makowicz – fortepian
Leszek Możdżer – fortepian

 

Program:
standardy jazzowe, kompozycje własne, improwizacje

 

W 2004 roku w nowojorskiej Carnegie Hall odbył się koncert Adama Makowicza i Leszka Możdżera, zarejestrowany na albumie „Makowicz vs. Możdżer at Carnegie Hall” (dwukrotnie platynowa płyta). Po 18 latach od tego wydarzenia artyści wracają do wspólnych koncertów.

Mieszkający od lat 70. XX wieku w USA legendarny Adam Makowicz (ur. 1940) to kontynuator tradycji wielkich mistrzów jazzowego fortepianu. Nagrał kilkadziesiąt płyt. Jego specjalnością stały się koncerty oraz płyty poświęcone wielkim twórcom z pogranicza muzyki jazzowej i popowej. Jest też kompozytorem, ma w dorobku m.in. ponad sto utworów na kwartet smyczkowy i trio jazzowe. W 2008 roku został włączony w poczet najbardziej zasłużonych 400 Polaków w historii Stanów Zjednoczonych.

Leszek Możdżer (ur. 1971) to charyzmatyczny wizjoner łączący w swojej muzyce jazz, klasykę i wiele innych stylów. „Brzmienie i klimat [jego pianistyki] budowane są impresją oraz nastrojem i niepowtarzalnym autorskim stylem wykonawczym” (D. Piątkowski). Spotkanie estradowe Makowicza i Możdżera to pojedynek dwóch mistrzów, których dzieli całe pokolenie, ale łączy – artystyczna wrażliwość i nieskrępowania wyobraźnia. Wykonają słynne standardy jazzowe oraz własne kompozycje.

 

 

 

Adam Makowicz i Leszek Możdżer, fot. Maciej Drewniak

Archiwum koncertoweArchiwum informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.