Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Ray Wilson – 50 lat Genesis

12 grudnia 2018, 19.00 Kup bilet > Bilety w cenie: 100, 110, 120 i 130 PLN można nabyć na stronie: Bilety24.pl

W roku 2018 mija 50 lat od narodzin jednego z najlepszych zespołów rockowych na świecie, grupy Genesis – pięćdziesiąte urodziny obchodzi też Ray Wilson, jeden z najlepszych brytyjskich wokalistów. Szkocki wokalista będzie świętował swoje 50. urodziny wyjątkowym koncertem w Łodzi. Wystąpi w gmachu Filharmonii Łódzkiej 12 grudnia (środa) o g. 19.00.
Ray Wilson wraz z zespołem zaprezentuje zarówno swoje solowe dokonania, jak i twórczość grup Guaranteed Pure, Stiltskin czy CUT. Publiczność usłyszy także utwory związane z grupą Genesis – od tych sięgających początków istnienia zespołu, poprzez późniejsze, przełomowe kompozycje, po te, które współtworzył nagrywając album „Calling All Stations”. W tym roku mija 20 lat od pamiętnego, pierwszego koncertu Genesis w Polsce, który odbył się w 1998 r. w Katowicach. Na łódzkim koncercie nie zabraknie niespodzianek muzycznych.
Ostatnie dwa lata były dla Raya Wilsona bardzo owocne. W 2016 r. na rynku pojawiły się aż dwa nowe studyjne albumy artysty: akustyczny “Song for a friend” oraz “Makes me think of home” o bardziej elektrycznym brzmieniu. W 2017 r. ukazał się natomiast album live “Time and Distance”. Wydawnictwa spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem na rynku polskim. W tym roku Wilson wydał swoją pierwszą płytę w formacie Blu-ray – jest na niej zarejestrowany w niemieckim studio ZDF Bauhaus eksluzywny, zagrany dla niewielkiej widowni koncert.

https://www.youtube.com/watch?v=-VBmJHXTg-U

Firma Kubica Production zaprasza na koncert Raya Wilsona w Łodzi. Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej, 12 grudnia 2018 r. (środa), g. 19.00. Bilety w cenach: 100 zł, 110 zł, 120 zł i 130 zł – można nabyć na stronie: Bilety24.pl. Bilety kolekcjonerskie – ściśle limitowana ilość, w cenie 140 zł, dostępne są wyłącznie na stronie https://kubicaproduction.com/. Bilety kolekcjonerskie można również zarezerwować i po potwierdzeniu wpłaty odebrać w dniu koncertu. Firmy zainteresowane zakupem grupowym prosimy o bezpośredni kontakt z organizatorem.  

https://www.youtube.com/watch?v=eUp2MAtxpfs&feature=youtu.be

Ray Wilson został wyróżniony przez „Classic Rock Magazin“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii. Kompozytor, autor tekstów, ceniony zwłaszcza za sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 r. zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Dzięki oryginalnej barwie głosu, przywrócił grupie artystyczny charakter, bardziej kojarzony z czasami, gdy przed mikrofonem w zespole stał Peter Gabriel. Wcześniej, w 1994 r., debiutujący zespół Stiltskin z Rayem Wilsonem w składzie stworzył niezapomniany utwór „Inside”, który podbił listy przebojów. Był numerem 1 w Wielkiej Brytanii. Szkocki wokalista współpracował także z takimi artystami jak: Armin Van Buuren, RPWL czy Scorpions.

Zdjęcia: mat. pras. Ray Wilson

 

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.