Wrzesień '23

Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum informacji

PRELUDIUM 24. „KOLORÓW POLSKI”

24 czerwca 2023, 19.00

NIEBORÓW
scena plenerowa, Muzeum w Nieborowie i Arkadii (Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie), Aleja Lipowa 35

 

Wykonawcy:
Jacek Kotlarski – wokal
Tomasz Gołębiewski – prowadzenie, kierownictwo artystyczne
Grohman Orchestra

W programie polskie piosenki w aranżacjach Krzysztofa Herdzina, m.in. „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Brunetki, blondynki”, „Niepewność”,  „Zielono mi”, „Z tobą chcę oglądać świat”

 

Wykonawcy:
Mariusz Lewy – dyrygent
Chór dla (nie)opornych 

W programie „A wszystko to, bo ciebie kocham”, „Najwięcej witaminy”

 

„Miłość ci wszystko wybaczy”, „Zielono mi”, „Zakochani są wśród nas” czy „Uciekaj, moje serce” to piosenki, które się nie starzeją. Od ich powstania minęło już kilkadziesiąt lat, a mimo to wciąż są śpiewane przez kolejne pokolenia. Dla tych, którzy chcą ich posłuchać jeszcze raz, przygotowaliśmy koncert w Nieborowie. W pięknym otoczeniu parku przy pałacu Radziwiłłów zabrzmi Grohman Orchestra, stworzona i prowadzona przez Tomasza Gołębiewskiego. Złote przeboje zyskały nowe szaty dzięki aranżacjom Krzysztofa Herdzina – kompozytora, pianisty, dyrygenta, multiinstrumentalisty, producenta i aranżera (m.in. orkiestracja muzyki do nagrodzonej Oscarem ścieżki dźwiękowej Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Marzyciel”). Z zespołem wystąpi Jacek Kotlarski, wokalista estradowy i musicalowy, związany z Teatrem Muzycznym „Roma”.

Tego wieczoru piosenki z repertuaru „Ich Troje” i Andrzeja Rosiewicza zaśpiewa Chór dla (nie)opornych – amatorski zespół, działający w Filharmonii Łódzkiej pod kierunkiem Mariusza Lewego.

Miejsce koncertu – zespół pałacowo-ogrodowy w Nieborowie, wraz z położonym nieopodal ogrodem sentymentalno-romantycznym w Arkadii – należy do najbardziej urokliwych i wartych odwiedzenia miejsc na mapie Polski centralnej. Okazały pałac pod koniec XVII wieku zaprojektował słynny architekt holenderski Tylman z Gameren dla kardynała Michała Radziejowskiego. Sto lat później Michał Hieronim Radziwiłł i jego żona Helena z Przeździeckich uczynili go swoistym muzeum z dziesiątkami obrazów i rzeźb, kosztownych mebli, rzadkich okazów książkowych i liońskich jedwabi. Przypałacowy park pełen jest cennych okazów drzew; uwagę zwracają trzy potężne platany tuż przy pałacu, a nieco dalej okazały miłorząb o charakterystycznych wachlarzowych liściach. Na terenie parku usytuowane są zabudowania gospodarcze, m.in. oranżerie, stajnia i wozownia, oraz Pawilon Myśliwski, obecnie przeznaczony na pokoje gościnne. Budynek Manufaktury mieści pierwszą w Polsce wytwórnię majoliki i fajansu, prowadzoną do dziś przez potomków jej założycieli.

 

WSTĘP WOLNY

 

 

 

Jacek Kotlarski, fot. Krzysztof Czechowski
Grohman Orchestra, fot. Paweł Augustyniak

Archiwum koncertoweArchiwum informacji