Czerwiec '19

Salon Przyjaciół Filharmonii Łódzkiej
Odznacz wszystkie

Preludium 20. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”

ZGIERZ Stacja Nowa Gdynia, ul. Sosnowa 1

15 czerwca 2019, 21.00

W tym roku mija 30 lat od scenicznego debiutu Renaty Przemyk. Jej karierę śledzi rzesza wiernych fanów, urze­czonych jej nieprzeciętnym talentem muzycznym, niepowtarzalnym głosem oraz indywidualnością sceniczną. Ar­tystka nagrała 14 płyt. W Zgierzu przy­pomni swój kultowy album „Ya Hozna”.
Od ukazania się płyty, będącej jednym z najbardziej spektakularnych debiu­tów w historii polskiej muzyki rozryw­kowej, mija już 29 lat. O jej fenomenie stanowiło idealne połączenie poetyc­kiej wrażliwości z punkową energią, nie bez udziału wpływów folkowych. Wiel­kim atutem są niepowtarzalne teksty Sławomira Wolskiego, które doskonale korespondowały z image’em artystki. Dzięki temu mistrzowski album wytrzy­mał próbę czasu.
Ya Hozna to także nazwa zespołu, z któ­rym początkowo występowała Renata Przemyk. Po zawieszeniu jego działal­ności rozpoczęła karierę solową.
Jej styl można określić jako połączenie piosenki autorskiej i rocka alternatyw­nego. W plebiscycie „Polityki” i „Wprost” Przemyk znalazła się w setce najwybit­niejszych polskich artystów.
„Kocham muzykę, kocham grać – mówi artystka. – To wywołuje we mnie mnó­stwo cudownych emocji. Gdy widzę, ile to ludziom sprawia radości, jestem spełnionym zawodowo i artystycznie człowiekiem, to jest olbrzymia frajda”.

YA HOZNA

Renata Przemyk – śpiew
Krzysztof Pająk – klawisze/sampler
Piotr Wojtanowski – gitara basowa
Sławek Puka – perkusja
Kamil Błoniarz – akordeon
Grzegorz Palka – gitary

W programie koncert m.in. utwory z pyty YA HOZNA (Babę zesłał Bóg, Protest dance, Samolot rozbił się przed startem) oraz największe przeboje Artystki z pozostałych płyt, takie jak: Ten taniec, Kochana czy Jakby nie miało być.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE (Stacja Nowa Gdynia SPA & Wellness Resort)

•  RozRUCH: piknik rodzinny, zabawy i zawody sportowe, konkursy familijne, zajęcia fitness, warsztaty /9.00
  • koncert piosenek z filmów Disneya w wykonaniu Magdaleny Wasylik /13.00

Trasa wycieczki:

Łódź – Dobra – Struga Dobieszkowska/Parowy Janinowskie – Nagawki – Zgierz – Łódź.

Wyjazd /12.30

Więcej informacji na stronie ROTWŁ