Październik '21

po wt śr cz pt so nd
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
 
 
 
11
12
13
14
17
 
 
 
 
 
18
20
21
24
 
 
 
 
25
27
28
30
31
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Preludium 17. Festiwalu "Kolory Polski" - rozRUCH i SOYKA KOLEKTYW - Stacja Nowa Gdynia

18 czerwca 2016, 21.00 Wstęp wolny

Stacja Nowa Gdynia, ul. Sosnowa 1, Zgierz

 

Soyka Kolektyw w składzie: Stanisław Soyka – instrumenty klawiszowe, Przemysław Greger – gitara elektryczna i akustyczna, Zbyszek Uhuru Brysiak – instrumenty perkusyjne, Kuba Soyka – perkusja, Antoni Gralak – trąbka

Podczas koncertu na „rozruch” Festiwalu wystąpi Soyka Kolektyw, którego wokalistą i liderem jest Stanisław Soyka – także kompozytor i aranżer, od lat należący do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Wciąż się zmienia, dużo improwizuje, ale wypracowany przezeń własny język muzyczny sprawia, że jego kompozycje można poznać już po kilku pierwszych dźwiękach. Komponuje i śpiewa piosenki o miłości i o jej braku, o tęsknocie i o spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesnego świata. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Ma na koncie dziesiątki autorskich pieśni, tworzonych do wierszy znanych poetów. W jego dorobku jest ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło ogromne nakłady. Soyka Kolektyw stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę osobowości, a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają w czasie koncertów unikalną moc muzyki improwizowanej. W Nowej Gdyni usłyszymy m.in. przeboje takie jak: „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci”, „Tolerancja”, pieśni do słów Agnieszki Osieckiej, utwory Czesława Niemena, pieśni inspirowane wierszami Wisławy Szymborskiej i Jarosława Iwaszkiewicza oraz sonety Williama Szekspira.

 

Wydarzenia towarzyszące
Rodzinny piknik muzyczno-sportowy w Stacji Nowa Gdynia SPA&Wellness Resort – od g. 12.00. W programie m.in. warsztaty muzyczne organizowane we współpracy z Filharmonią Łódzką: joga przy muzyce w wykonaniu Anny Krysztofiak – g. 12.30 i 13.15; Bio-Recykling-Music-Mind (budowa instrumentów z odpadów – zużytego sprzętu sportowego) – warsztat poprowadzi Suavas Lewy, od g. 13.00; pokaz Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej przy użyciu kamertonów i koncert „Kąpiel w dźwiękach” (misy tybetańskie, gongi, dzwony rurowe) – Mariusz Jarymowicz, g. 16.00.

 

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.