Styczeń '22

Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

ODKRYWCY MUZYKI: WARSZTATY (grupa 7–8 lat)

18 grudnia 2021, 11.00 Kup bilet > Cena: 20 PLN

 

Zajęcia dla dzieci w wieku 4–8 lat, prowadzone we współpracy z Polskim Towarzystwem Carla Orffa. Każde spotkanie składa się z dwóch części: warsztatów, na których przygotowywane są krótkie prezentacje artystyczne, oraz koncertu familijnego, w trakcie którego Odkrywcy poznają muzykę i sami występują na estradzie.

Warsztaty odbywają się z podziałem na grupy wiekowe: 4–5 lat, 5–6 lat, 7–8 lat.

 

Tuż przed Bożym Narodzeniem w Filharmonii Łódzkiej nie może zabraknąć Mikołaja, gwiazdek i znanych świątecznych melodii. Czy atmosfera Świąt jest w stanie rozweselić każdego, nawet przybysza z kosmosu? Przekonamy się o tym podczas koncertu, na którym pojawi się mieszkanka obcej planety: Pi. Wyruszymy w kosmos razem z nią i jej przyjaciółmi, zabierzemy też ze sobą Mikołaja. Zorganizujemy Gwiazdkę na planecie kosmitki! Lecąc tam Drogą Mleczną miniemy m.in. Księżyc i Obłok Magellana. Będzie nas prowadzić muzyka: tajemnicze krajobrazy odmaluje „Światło księżyca” Claude’a Debussy’ego, animuszu doda piosenka „W kosmos polećmy” z filmu „Fineasz i Ferb”, a odrobinę grozy wprowadzi motyw z „Gwiezdnych wojen”. W kosmosie wiele rzeczy może dziwić, zaśpiewamy więc „Ja nie mam sensu, ty nie masz sensu” (z baśni muzycznej „Alicja w krainie Czarów”), przyda się też piosenka „My favourite things” z musicalu „Sound of music” z polskim tekstem Maliny Sarnowskiej. Koncert z cyklu „Odkrywcy muzyki” poprzedzają warsztaty organizowane w trzech grupach wiekowych. Dla młodszego rodzeństwa Odkrywców przeznaczone są warsztaty Baby Boom Bum, które w grudniu nawiązują do postaci św. Mikołaja.

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.