Listopad '22

po wt śr cz pt so nd
31
1
2
3
4
5
6
 
 
 
 
7
8
9
10
13
 
 
 
 
14
16
17
 
 
 
21
22
24
 
 
 
28
1
2
3
4
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum informacji

ODKRYWCY MUZYKI: KONCERT

WIELKA GRA – DIALOG

26 listopada 2022, 12.30 Kup bilet > Ceny biletów: od 16 do 18 PLN

Wykonawcy:
Patryk „TikTak” Matela – beatbox
Michał Górczyński – klarnety

Baroque Ensemble w składzie:
Radosław Orawski – flet traverso
Kacper Szpot – skrzypce barokowe
Anna Cierpisz – wiolonczela barokowa
Monika Stachowiak – klawesyn

 

W Wielkiej Grze Odkrywców Muzyki nie może zabraknąć dialogu. Jak wcześniej, prowadząca będzie rozmawiać z rysunkowym Arturkiem i z publicznością, ale tym razem sprawdzimy też, jak mogą porozumiewać się ze sobą instrumenty i artyści grający muzykę z odmiennych epok. Muzyka dawna i współczesny performance to dwa zupełnie różne światy. Czy jest szansa, żeby połączyły się w dialogu? A jak wyjdzie próba muzycznej rozmowy beatboxu i klarnetu basowego? Czy uda się im siebie nie przekrzykiwać i znaleźć wspólny język?

Na warsztatach mali Odkrywcy będą ćwiczyć uważne słuchanie (bez niego dialog nie zaistnieje) i gotowość do dzielenia się z innymi własnymi pomysłami. Podczas koncertu będą prowadzić ze sobą dialog grający na dawnych instrumentach muzycy z Baroque Ensemble, beatboxer Patryk „TikTak” Matela i klarnecista Michał Górczyński. Każdy z nich będzie wypowiadać się własnym językiem dźwięków, co na pewno okaże się wyzwaniem. Kto jednak chce być dobrze zrozumiany i sam zrozumieć innych, ten nadstawi uważniej ucha i znajdzie sposób, by dzielić wspólną przestrzeń muzycznej sceny.

 

Zajęcia dla dzieci w wieku 4–8 lat, prowadzone we współpracy z Polskim Towarzystwem Carla Orffa. Każde spotkanie składa się z dwóch części: warsztatów, na których przygotowywane są krótkie prezentacje artystyczne oraz koncertu familijnego, w trakcie którego Odkrywcy poznają muzykę i sami występują na estradzie.

Na koncertach proponujemy różne style i gatunki muzyczne w porywających wykonaniach. W sezonie 2022/2023 cykl koncertów zatytułowaliśmy „Wielka gra”. Zagramy o radość, zabawę, wolność, przyjaźń, dialog. Muzyka ma tyle znaczeń – warto o nią grać i warto przyjść do Filharmonii zagrać z nami.

Nie trzeba być uczestnikiem warsztatów, żeby przyjść na koncert – wszystkich zapraszamy do wspólnej zabawy. 

Przy zakupie biletów w kasie na minimum 4 koncerty pojedynczy bilet kosztuje 15 PLN (dotyczy różnych wydarzeń).

Bilet dla dziecka do 3 roku życia kosztuje 6 PLN.

 

 

Baroque Ensemble, fot. z archiwum zespołu

Archiwum koncertoweArchiwum informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.