Styczeń '22

Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

NOWOROCZNA GALA – Koncert wiedeński

9 stycznia 2022, 17.00

 

Zapraszamy Państwa w podróż do romantycznego i roztańczonego Wiednia, magicznego świata operetki, gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa. W zachwycających dźwiękach będzie można usłyszeć szelest długich sukien, huk rozlewanego szampana, czy miłosne westchnienia w alkowach. Wybitne kompozycje w wykonaniu Woytek Mrozek Chamber Orchestra oraz międzynarodowej klasy solistów sceny operetkowej, operowej i musicalowej, przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca, polki, a także do Nowego Jorku, do najsłynniejszych scen Wiednia i Broadwayu. Artyści zaprezentują niezwykły kunszt wokalny i wykreują dla Państwa najwspanialsze światowe arie, szlagiery i duety miłosne.

Niespodzianką wieczoru będzie Plejada Gwiazd:
Diva Agata Sava – wybitna mezzosopranistka, solistka opery w Pradze, absolwentka Hohschule fur Musik w Monachium, którą ukończyła z wyróżnieniem. Koncertuje aktywnie na scenach całego świata, m.in.: Chicago Philharmonic Hall, Filharmonii Narodowej w Warszawie, czy Lucerne Concert Hall, sale Filharmonii w Zurychu i Genewie. Koncertowała także we wszystkich prestiżowych salach koncertowych Japonii.
Irina Kasjanchuk – sopran, absolwentka Kijowskiej Narodowej Akademii Muzycznej. Laureatka międzynarodowych konkursów wokalnych. Koncertowała we Francji, Hiszpanii, Austrii, Słowenii, Włoszech, Bułgarii, Serbii, Litwie i Polsce. Obecnie solistka operetki kijowskiej.
Wioleta Malchar – wokalistka, aktorka, pedagog, solistka sceny musicalowej w całej Polsce. Zagrała główne role na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie w spektaklach takich jak „Cabaret”, „Jesus Christ Superstar”, „Przebudzenie wiosny” i w wielu innych. Współpracuje z Marcinem Wyrostkiem i zespołem Łzy.
Aleksander Kruczek – tenor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach. Uczestnik prestiżowego Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademii Operowej w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Warszawie oraz z Teatrem Wielkim w Poznaniu. Laureat pierwszych nagród 14 międzynarodowych konkursów wokalnych. Jest obecnie solistą w Narodni Divadlo Moravskoslezske w Czechach.
Nazar Tatsyshyn – tenor, absolwent Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej. Solista Filharmonii Lwowskiej oraz opery w Budapeszcie. Laureat wielu międzynarodowych konkursów wokalnych. Wykonawca głównych partii oper na Ukrainie i całym świecie. Współpracuje z wieloma reżyserami i dyrygentami, jak O. Lyniv, K. Donadio, R. Revakovych, N. Conti, T. Placido. Koncertował w ponad 50 krajach.
Daniel Cebula-Orynicz – absolwent wydziału jazzu w Katowicach. Jest wokalistą, wykładowcą akademickim, trenerem zespołów wokalnych. Prowadzi cykl warsztatów gospel, które odbywają się w całej Polsce. Współpracował z wieloma znanymi osobistościami polskiej sceny muzycznej, m.in. Marcinem Wyrostkiem, Edytą Górniak, Margaret, Natalią Kukulską, Stanisławem Soyką czy Elżbietą Zapendowską. Jest finalistą 6. edycji programu The Voice of Poland.
W postać Johanna Straussa wcieli się Artur Banaszkiewicz – skrzypek, kompozytor, aranżer. Zaprezentuje publiczności na wesoło wirtuozowskie fantazje i parafrazy, m.in.: „Viva Strauss!”, „La Fiesta Mexicana”, „Skrzypek na dachu”, „Hava Nagilah”, „Hrabina Marica”, „Carmen”. Artysta koncertował w wielu prestiżowych salach m.in. Lincoln Center w Nowym Jorku, Berlińskiej Filharmonii czy Gewandhaus.

Wszystkich artystów poprowadzi polski dyrygent i wirtuoz klarnetu Maestro Woytek Mrozek – producent znany publiczności całego świata. Ta niezwykła gala będzie wzbogacona barwnymi kreacjami i bogatą choreografią par tanecznych z udziałem solistów Baletu Opery Lwowskiej.

„Noworoczna Gala – Koncert wiedeński” swoim charakterem wiernie nawiązuje do tradycji wielkich, wiedeńskich gali noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu oraz na scenach całego świata. Publiczność usłyszy największe przeboje Króla Walca – Johanna Straussa. Nie zabraknie także popisowych arii i duetów z „Zemsty nietoperza”, „Księżniczki Czardasza”, „Barona cygańskiego”, „Wesołej wdówki”, „Krainy uśmiechu”, czy walca „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Marsza Radecky’ego”, „Hava Nagili”, „Skrzypka na dachu”, pieśni neapolitańskich. Zapraszamy wszystkich melomanów i miłośników światowej wokalistyki w klimatyczną podróż w dobrym, muzycznym stylu!

Bilety:
Kasa biletowa Filharmonii Łódzkiej, tel. 42 664 79 79
Rezerwacja biletów: tel. 531 531 001, e-mail:  bilety@agencjamuza.pl

Sprzedaż online:
www.kupbilecik.pl
www.biletyna.pl
www.ebilet.pl

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.