NASŁUCHIWANIE

Maria Pomianowska

Prowadzenie:
Agata Kwiecińska

Są ludzie, których biografią można by obdzielić kilka osób. Do takich postaci na pewno zaliczyć można Marię Pomianowską – klasycznie wykształconą wiolonczelistkę, która od wielu lat udowadnia, że coś takiego jak obcość kulturowa nie istnieje. Wystarczy tylko być...? O tym właśnie porozmawiamy podczas „Nasłuchiwania”. Mówić będziemy również o odwadze, otwartości i ciekawości świata, a także determinacji, by dokumentować, to co zapomniane we własnej kulturze; o najnowszych projektach i muzycznych fascynacjach nie tylko azjatyckich.

Będzie oczywiście muzyka na żywo, bo trudno sobie wyobrazić sytuację, by Maria Pomianowska przyjechała do Łodzi bez swoich instrumentów. Jakie tym razem zabierze ze sobą? To się dopiero okaże.

Agata Kwiecińska, fot. Bartek Barczyk