Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Narodowy Balet Ukraiński „Virski”

15 listopada 2014, 19.00 Ceny biletów: I strefa 120 PLN, II strefa 100 PLN

Z materiałów przygotowanych przez organizatora:

Narodowy Balet Ukrainy „Virski” swoje korzenie datuje na 1937 r., kiedy to dwóch wspaniałych tancerzy: Pavlo Virski i Nikola Bolotov założyli pierwszy na Ukrainie zespół tańca folklorystycznego. Rozwój zespołu był bardzo dynamiczny, droga do światowej sławy była stosunkowo niedługa. Wspaniałe choreografie ludowych tańców, które w niezwykły i niepowtarzalny sposób przedstawiały tradycję i piękno Ukrainy, łączyły folklor z akrobatyką i tańcem klasycznym, zostały szybko zauważone i docenione na świecie, czego efektem były liczne honory, dyplomy, nagrody i wyróżnienia. Narodowy Balet Ukrainy „Virski” odwiedził ponad 70 krajów na wszystkich kontynentach, każdy ich występ to fontanna radości, artystycznej ekspresji i żywiołowości,  humoru i zadumy, zawsze na najwyższym niedoścignionym poziomie. Prasa światowa bardzo komentowała ich występy w samych superlatywach i krótko: „Mistrzostwo”, „Niesamowite”, „Rewelacyjne”. W stałym programie zespołu są wspaniałe, niedoścignione choreografie ludowych tańców: „Hopak”, „My z Ukrainy”, „Sestry”, „Lalki” i wiele innych układów, które zawsze wzbudzają podziw i euforię widzów.
Od 1980 roku dyrektorem Narodowego Baletu Ukrainy „VIRSKI” został wspaniały artysta p. Myroslav Vantuch i pełni tę funkcję z wielkimi sukcesami do dziś. W 1991 roku powołał do życia przy zespole szkołę baletową dla dzieci. Efektem prac z młodzieżą są wspaniali artyści, którzy uczyli się z pokolenia na pokolenie od najlepszych.

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.